Strona główna 0_Slider Przebudowa „modliszówki” znów się przedłuża

Przebudowa „modliszówki” znów się przedłuża [FOTO]

6

Do 28 czerwca 2021 roku miała potrwać przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 między Świdnicą a Wałbrzychem. Ten termin jest nieaktualny, prace przedłużą się, a o przyczynach mówi dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 ruszyła w maju 2019 roku. Prace miały potrwać do końca grudnia 2020 roku, jednak termin ten uległ zmianie. Jak wyjaśniał w styczniu 2021 roku dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, miało to związek z długotrwałą analizą dokumentacji inwestycji prowadzoną przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Infrastruktury, a także przewlekle prowadzone przez DUW postępowanie w sprawie wydania zgody na realizację inwestycji drogowej. W tej sytuacji za zasadne uznano przedłużenie terminu zakończenia prac do 28 czerwca 2021 roku. Jest kolejna zmiana.

Jak informuje dyrektor Leszek Loch, odcinek przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 379 od Świdnicy przez rondo w Witoszowie do ronda w Modliszowie został udostępniony do ruchu. Trwają jeszcze prace na odcinku od Modliszowa do Starego Julianowa, gdzie wykonano nawierzchnię bitumiczną ze zjazdami na pola, zatoki autobusowe (Stary Julianów), częściowe oznakowanie poziome drogi, oświetlenie uliczne (Stary Julianów i rondo na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu). W Starym Julianowie trwają prace brukarskie przy budowie chodników i zjazdów do posesji oraz montaż obrzeży pod ułożenie nawierzchni bitumicznej na ścieżce rowerowej.

— Aktualny termin zakończenia inwestycji to 28 września 2021 r. Jego prolongata jest skutkiem utrudnionego dostępu do terenu przeznaczonego pod poszerzenie pasa drogowego, z którego uprzednio Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Świdnica zobowiązane były do usunięcia drzew na odcinkach Witoszów – Modliszów i Modliszów – Stary Julianów) – wyjaśnia Leszek Loch.

Przebudowa „modliszówki” kosztowała dotychczas 25,6 mln złotych.

/asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułPrzykra wizyta w toalecie na dworcu Świdnica Miasto
Następny artykułUlewy nad powiatem świdnickim. Podtopienia, awarie energetyczne, stan alarmowy na Pełcznicy