Strona główna Artykuł sponsorowany Projektowanie basenu ogrodowego z betonu: wykonawca mówi o szczegółach

Projektowanie basenu ogrodowego z betonu: wykonawca mówi o szczegółach

0
Budowa basenu w ogrodzie ma dzisiaj zgoła inny wymiar niż jeszcze kilka lat temu. W Polsce zaczęto cenić sobie niecki betonowe, solidne i trwałe, o elitarnej estetyce, wspaniałej geometrii oraz możliwościach wyposażenia w najwyższym standardzie. Czy modny basen przydomowy to dzisiaj lusus dla wybranych, czy inwestycja ta leży w zasięgu Kowalskiego? Na czym polega projektowanie basenów ogrodowych? Na te i inne pytania odpowiada wykonawca basenów z Konina (Starpool-Unipool.pl).

Czy projektowanie basenu ogrodowego to usługa dla elit?
Absolutnie nie, co widać z ilości realizowanych w Polsce projektów tego typu. Budowa basenu ogrodowego dzięki technologii bloczków ISO pozwala stworzyć bardzo oryginalne niecki basenowe, które cechuje funkcjonalność i możliwość niemal dowolnej aranżacji w przestrzeni ogrodowej. Mamy dzisiaj naprawdę duże możliwości w zakresie budowy basenów przydomowych, a decydując się na basen betonowy wybieramy wariant na lata, solidny, trwały, niezawodny i przede wszystkim – w pełni personalizowany.

Projektowanie basenów ogrodowych odbywa się w oparciu o mapki i wytyczne przestrzenne przekazane przez architektów. Dzisiejsze technologie pozwalają na budowę basenów ogrodowych zarówno na nowych inwestycjach, jak i przy istniejącej zabudowie. Projekt uwzględnia przede wszystkim wymiary basenów ogrodowych, ich kształt, przyszłe wyposażenie i przeznaczenie, a także sposób zagospodarowania przestrzeni wokół basenu. W tym zakresie bardzo blisko współpracuje się z inwestorem, gdyż trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy oczekiwaniami i preferencjami estetycznymi, a możliwościami przestrzennymi jakie faktycznie daje działka.

Czy jest to usługa dla elit? Niezupełnie. Średni koszt budowy basenu ogrodowego o długości 8 m na bazie prostokąta to około 60 tysięcy złotych. Ciężko powiedzieć czy to zaporowa wartość inwestycji, jedni porównają ją z innymi basenami wkopywanymi, np. z żywic, inni zestawią ją z kupnem basenu dmuchanego z marketu. Liczy się nasz punkt odniesienia oraz cele – pod kątem użytkowym, funkcjonalnym i dekoracyjnym wykonawcy basenów zawsze na pierwszym miejscu stawiają niecki betonowe.

Ciekawa propozycja budowy basenów w Bydgoszczy: Starpool-unipool.pl/bydgoszcz-projektowanie-budowa-basenow-ogrodowych/

Na czym polega projektowanie basenu ogrodowego i jego budowa?
Jak już wspomniano, na etapie tworzenia koncepcji współpracuje się z architektami, przy nowych inwestycjach także z innymi specjalistami zaangażowanymi w projekt. Wykonawcy basenów nie odpowiadają za wykonanie wykopu czy doprowadzenie mediów, więc te sprawy muszą zostać uregulowane, zanik rozpocznie się budowa basenu ogrodowego.

Etap budowlany zaś polega przede wszystkim na stworzeniu płyty dennej, ścianek betonowych oraz orurowania, a w dalszym etapie również pełnego zaplecza technicznego, gdzie kluczowym elementem jest system filtracji i uzdatniania wody. Powierzchnia basenu przydomowego pokrywana jest z reguły dekoracyjną folią okładzinową, a po zamontowaniu wszystkich dodatkowych elementów, niecka zostaje napełniona i sprawdza się jej szczelność.

Na Starpool-Unipool można uzyskać indywidualną wycenę na projektowanie basenu ogrodowego wraz z wykonawstwem i pełnym pakietem opcji dodatkowych, średnio pierwszy kosztorys trafia do klienta już w mniej niż 2 godziny.

/Artykuł sponsorowany/