Strona główna 112 Pasażerka autobusu spadła z fotela i uderzyła w barierki

Pasażerka autobusu spadła z fotela i uderzyła w barierki

1

Seniorka trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło dzisiaj o 10.30 na rondzie przy ul. Kopernika w Świdnicy. Kobieta spadła z fotela i uderzyła w barierki przy wyjściu z pojazdu. Została zabrana przez zespół pogotowia do szpitala Latawiec.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego gwałtownie zatrzymał się przed pieszym, wkraczającym na oznakowane przejście. Kierowca autobusu gwałtownie wcisnął hamulec i wyniku tego manewru z fotela spadła jedna z pasażerek.

Kobieta nie ma widocznych obrażeń, ale musi zostać zbadana przez lekarza.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca na mocy znowelizowanej Ustawy Prawo o ruchu drogowym pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem (z wyłączeniem tramwaju). Nie oznacza to jednak, że na przejście można wejść „z marszu”. Art. 13 ustawy zobowiązuje pieszego do zachowania szczególnej ostrożności. Jakie były okoliczności gwałtownego hamowania na rondzie przy ul. Kopernika ustala policja.

Poprzedni artykułOd pantofelków po nakrycia głowy. Jak nosiły się damy w dawnych wiekach? Wystawa w świdnickim muzeum [FOTO]
Następny artykułAmelka może przestać oddychać. Trwa walka o zebranie 9 milionów złotych. Już w niedzielę kolejny festyn