Strona główna Sport Pływanie Neptuny znów w finałach

Neptuny znów w finałach

0

Po udanych występach podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie, pływacy Klubu Sportowego Neptun Świdnica z powodzeniem walczyli w rozgrywanych w ubiegłym tygodniu najważniejszych imprezach skierowanych do 15-latków i 16-latków. Ci pierwsi rywalizowali w Oświęcimiu, drudzy w stolicy kraju – Warszawie.

W Oświęcimiu wystartowała trójka naszych 15-latków: Kamila Świdnicka, Martyna Kuśnierz i Wiktor Kowalik. Świdniczanie pokazali się z dobrej strony, bijąc własne rekordy życiowe. Kamila Świdnicka popłynęła do tego w finale B na 200 metrów stylem dowolnym oraz 400 metrów stylem dowolnym. W tym samym czasie w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich. Kinga Kamieniarz awansowała do finału A, a następnie została szóstą zawodniczką kraju na 200 metrów stylem klasycznym. Do tego walczyła w finałach B na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Maja Lęga popłynęła z kolei w finałach B na 400 metrów stylem dowolnym i 800 metrów stylem dowolnym.

Ostatnie starty Neptunów obfitowały w wiele rekordów życiowych, natomiast największą uwagę należy zwrócić na to, że aż 15-krotnie reprezentanci klubu ze Świdnicy startowali w finałach tych zawodów. Najwyższą lokatę zanotowała Kinga Kamieniarz, plasując się ostatecznie na 6. pozycji wśród 16-latek na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Wśród 14-latków sztafeta Neptuna 4 x 100 metrów stylem zmiennym MIX osiągnęła wynik, który dał pierwsze miejsce wśród wszystkich dolnośląskich klubów. Niewątpliwie w historii klubu były to najlepsze Mistrzostwa Polski. Z całą pewnością w Neptunach drzemie ogromny potencjał, ponieważ te wyniki uzyskali na podstawie 5-6 treningów w tygodniu, gdzie rówieśnicy z innych klubów niejednokrotnie trenują już ponad 10 razy w tygodniu! – komentuje szczęśliwy prezes klubu, Wiesław Siejka.

/MDvR/