Strona główna Wydarzenia Świdnica Mobilny punkt szczepień co niedzielę na świdnickim Rynku

Mobilny punkt szczepień co niedzielę na świdnickim Rynku

1

Mając na uwadze popularyzację szczepień Urząd Miejski w Świdnicy, przy udziale Centrum Usług Medycznych Eskulap od niedzieli, 1 sierpnia uruchamia Punkt Szczepień Mobilnych. W każdą sierpniową niedzielę w Rynku zaparkuje autobus, w którym będzie możliwość zaszczepienia się, bez wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia punkt szczepień będzie czynny w godzinach od 9.00 do 14.00. Tego dnia w Rynku odbędzie się Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. W kolejną niedzielę, czyli 8 sierpnia będzie on otwarty od godz. 11.00 do godz. 17.00.

Od 14 maja w świdnickim punkcie szczepień podano ponad 15 tysięcy dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi, 11 405 firmy Pfizer, 1780 Moderny oraz 1858 Johnson&Johnson. Jak podaje rządowy serwis gov.pl/szczepienia-gmin, w pełni zaszczepionych jest 26 991 mieszkańców Świdnicy, tj. 48%. Jedną dawkę szczepionki przyjęło dotychczas 28 672 mieszkańców tj. 50,9%.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPojazdy elektryczne dla dzieci to fantastyczny pomysł na prezent. Jakie modele cieszą się uznaniem maluchów?
Następny artykułPiją, śpią na ławkach i załatwiają się pod siebie. Nie ma na nich mocnych?