Strona główna 112 Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

0

Wspólne działania świdnickich policjantów oraz funkcjonariuszy wałbrzyskiej delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych, który działał na terenie Świdnicy.

zdjęcie ilustracyjne

27 lipca policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego realizowali na terenie powiatu świdnickiego czynności ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W wyniku czego na terenie Świdnicy zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości co najmniej 16 tys. złotych oraz środki pieniężne w kwocie blisko 3000 złotych.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – informuje Ząbek.

Przypomina przy tym, że zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP Świdnica, opr. mn/