Strona główna Zwierzaki Karat znów do schroniska? Pilnie potrzebny nowy dom

Karat znów do schroniska? Pilnie potrzebny nowy dom

0

Psiak, który 4 lata spędził w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, znów może tu wrócić. Pracownicy chcą za wszelką cenę znaleźć dla niego dom na stałe. Pobyt w domu tymczasowym dobiega końca.

– Karat trafił do naszego schroniska w roku 2017, pod naszymi skrzydłami spędził okrągłe 4 lata. Zdążyliśmy poznać tego psa na tyle, by wiedzieć, że jest wspaniały i zasługuje na najlepszy dom na świecie. Podczas tegorocznej zimy zgłosiła się do nas Pani Dorota, która zgodziła się dać dom tymczasowy dla psiaka na czas mrozów, by nie musiał mieszkać w budzie. Karat trafił pod opiekę dobrych ludzi i tam przebywa do teraz, jednakże z wielu przyczyn pies musi opuścić swój dotychczasowy dom i pilnie znaleźć nowy, najlepiej stały dom – opisują pracownicy .

– Mamy około dwa tygodnie na znalezienie stałego domu dla naszego sierściucha. Doskonale wiemy, że powrót za kraty schroniskowego boksu bardzo źle na niego wpłynie, nasz Karat się załamie i podda… Widzieliśmy jak odżył w rękach tymczasowych opiekunów i jak bardzo mu tego brakowało! Dlatego nie możemy pozwolić na to, by wrócił na Pogodną…
Karat jest energicznym i wesołym psiakiem, potrzebuje domu, który zapewni mu sporą ilość spacerów, by spożytkować nagromadzoną energię – apelują.

Karat zachowuje czystość, przebywa w mieszkaniu, lecz jedynym jego złym zwyczajem bywa wyciąganie śmieci ze śmietnika. Robi to tylko wtedy, gdy zostaje sam na dłużej. Pies nie nadaje się do małych dzieci i absolutnie nie akceptuje kotów.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy
ul. Pogodna 3

Godziny otwarcia dla odwiedzających:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: od 11 do 17,
środa: od 11 do 19,
sobota, niedziela: od 11 do 16.

Uwaga! Celem adopcji należy przybyć najpóźniej 30 minut przed końcem godzin otwarcia w związku z czasem, którego potrzebujemy na przeprowadzenie procedury adopcyjnej.

Kontakt telefoniczny z biurem schroniska pod numerami:

733 093 663
531 496 442
Kontakt mailowy:

[email protected]
w sprawach adopcji: [email protected]