Strona główna Wydarzenia Dobromierz Granty wzMOCnią otoczenie w kilku gminach powiatu świdnickiego

Granty wzMOCnią otoczenie w kilku gminach powiatu świdnickiego

0

Gminy Dobromierz, Strzegom i Świdnica po raz kolejny otrzymają dofinansowanie na realizację projektów społecznych w ramach programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Już niedługo mieszkańcy rejonu będą mogli korzystać z nowego placu zabaw, a miejscowe jednostki ochotniczych straż pożarnych z kamery termowizyjnej, specjalistycznego sprzętu medycznego oraz odnowionej remizy.

Wsparcie otrzymają także strażacy z OSP w Witoszowie Dolnym. Fot. OSP w Witoszowie Dolnym

Po raz kolejny w gminach Dobromierz, Strzegom i Świdnica zostaną zrealizowane projekty dofinansowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Urząd Gminy w Dobromierzu otrzyma wsparcie na modernizację placu zabaw w Roztoce. To szansa na aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu dla dzieci ze szkół w Kłaczynie i Jugowej. Ochotnicza Straż Pożarna w Granicy, na terenie gminy Strzegom zrealizuje projekt termomodernizacji remizy. Budynek, dzięki dociepleniu stanie się całorocznym miejscem spotkań społeczności. W gminie Świdnica także dofinansowano projekty OSP. Strażacy w Witoszowie Dolnym kupią kamerę termowizyjną niezbędną w efektywnych działaniach poszukiwawczych i ratowniczych, a OSP w Mokrzeszowie będzie realizować program szkoleń z pierwszej pomocy, z użyciem nowego defibrylatora. Projekty w gminie Świdnica otrzymały: 20 000 zł (dla OSP w Witoszewie Dolnym) oraz 5205 zł (dla OSP w Mokrzeszowie). W gminie Strzegom projekt otrzymał 18 000 zł, a Urząd Gminy w Dobromierzu 20 000 zł .

To kolejne inicjatywy w gminach, które powstaną dzięki grantom PSE. Dzięki grantowi pozyskanemu w 2020 r. na terenie gminy Świdnica zostały zrealizowane dwa projekty, tj. wybudowano parking rowerowy z wiatą, stojakami, nową kostką, oznakowaniem i małą roślinnością a gminne placówki oświatowe zakupiły laptopy dla uczniów przedszkoli i szkół. W gminie Dobromierz utworzono plac zabaw wraz miejscem wypoczynku dla dorosłych w miejscowości Jugowa, a przy Szkole Podstawowej w Gniewkowie zmodernizowano plac zabaw. Z kolei Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany pozyskało dofinansowanie na budowę ogrodzenia wokół boiska sportowego.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, podczas trzech edycji dobrosąsiedzkiego programu grantowego przekazały już ponad 3,6 miliona złotych na realizację ponad 180 projektów.

/Informacja PSE/

Poprzedni artykułRusza duży, wakacyjny nabór do drużyn piłkarskich Polonii-Stali Świdnica!
Następny artykułWałbrzyska Strefa z najlepszym wynikiem od 7 lat!