Strona główna 0_Slider Drugi dzień Festiwalu Teatru Otwartego za nami. Co czeka widzów w niedzielę?...

Drugi dzień Festiwalu Teatru Otwartego za nami. Co czeka widzów w niedzielę? [FOTO/VIDEO]

0

Kolejny raz świdnicka publiczność miała okazję odkryć magię ulicznego teatru. Za nami drugi dzień XXIII Festiwalu Teatru Otwartego. Sprawdź, co w programie na niedzielę!

Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem gier i zabaw dla najmłodszych zorganizowanych przez animatorów z „Ale Heca”. Drugi dzień teatralnego święta rozpoczęła grupa Locotomora ze spektaklem „Amore czyli Retro Cyrk”, który przeniósł widzów do Paryża lat 20. ubiegłego wieku. Krótka, romantyczna fabuła pozwoliła artystom zademonstrować ich umiejętności cyrkowe. W trakcie spektaklu można było zobaczyć pokazy szczudlarzy, akrobatów i żonglerów.

Podczas czarującego wieczora poezji i muzyki, wokalistyki i aktorstwa na Festiwalu Teatru Otwartego, Bożena Olizarowicz wcieliła się w Ewę Demarczyk, proponując przy tym własną, bardzo osobistą interpretację jej piosenek.

Kulminacją sobotnich wydarzeń był spektakl teatru Klinka Lalek, w przedstawieniach którego biorą udział ogromne lale, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Świdnickich widzów artyści zabrali w „Kosmiczną podróż Guliwera” na motywach powieści Jonathana Swifta „Podróże Guliwera”.

Jak wygląda program na niedzielę?

16.30-19.30 Strefa Zabawy /maxi gry, animacje/ (Rynek)

17.00 Klaun Tomi „Klaun Tomi Show” (Rynek)

18.00 „Rosyjski epos” Alia Vuk i Witold Kowaliszyn (Dziedziniec Pod Wieżą — wejściówki*)

19.00 Teatrzyk „Zielona Gęś” Senior Wigor „Jesteś cudem” (sala teatralna — wejściówki*)

21.30 Teatr Akt „Ja gore” (Rynek)

 * bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie internetowej bilety.sok.com.pl.

/ŚOK, opr. mn/