Strona główna Artykuł sponsorowany Dawna restauracja Alex powraca do życia. Nad świdnickim zalewem powstał klimatyczny klub!...

Dawna restauracja Alex powraca do życia. Nad świdnickim zalewem powstał klimatyczny klub! [FOTO]

0

Historia tego kultowego dla świdniczan obiektu tworzy się na nowo. Na terenie dawnej restauracji, kawiarni i pensjonatu Alex nad Zalewem Witoszówka znów zaczyna tętnić życie. To za sprawą Clubu Zalev powstałego na obszarach zielonych, przylegających do popularnego niegdyś lokalu. Klimatyczny wystrój przypominający bar plażowy z lodami, goframi i chłodzącymi napojami wpisuje się idealnie w wakacyjny relaks. Ozdobą już na wejściu jest zabytkowy radiowóz milicyjny Fiat 125p z czasów PRL’u. Do przekąsek i skosztowania burgerów zachęca też foodtruck. Jest mnóstwo miejsca na spotkania z rodziną czy z przyjaciółmi, na odwiedziny z dzieckiem w strefie zabaw oraz na odpoczynek na leżakach i siedziskach z palet. W weekendy właściciele serwują też atrakcje muzyczne i animacje dla najmłodszych.

Mimo iż nowi właściciele kultowego Alexa zakupili lokal na początku zeszłego roku, dopiero teraz tak naprawdę jest możliwa ich działalność. – Trafiliśmy wtedy na bardzo niekorzystny czas. Z jednej strony wybuch pandemii, sytuacja epidemiczna i lockdown spowodowany Covid-19, a z drugiej brak wody w zalewie i unoszący się fetor. Mimo wszystko otworzyliśmy klub w zeszłym roku, ale mogliśmy funkcjonować tylko dwa miesiące w wakacje. Powróciliśmy dopiero teraz, gdy zniesiono obostrzenia dla gastronomii. Niepewna przyszłość związana z restrykcjami i pandemią ograniczyła też nasze plany względem całego obiektu – wyjaśniają obecni właściciele „Alexa”.

Na ten moment dostępna dla gości jest zielona przestrzeń, a dokładnie spora jej część, przylegająca do znanego mieszkańcom Świdnicy lokalu. Właściciele postanowili w letnim ogrodzie stworzyć klimatyczny i pozwalający złapać oddech Club Zalev. Miejsce przypominające plażowy bar z goframi, lodami, mrożoną kawą, koktajlami, zimnymi napojami i innymi przysmakami zachęca do relaksu na świeżym powietrzu oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Rozległy zielony teren Clubu Zalev wypełniają lampiony, ławeczki, wygodne leżaki i siedziska z palet. Znajduje się tam także plac zabaw dla najmłodszych. W klubie panuje wakacyjny klimat, choć sam lokal ma funkcjonować znacznie dłużej, nawet jesienią. Chcieliśmy stworzyć miejsce odpoczynku dla każdego. Dla osób starszych, które mają ochotę napić się kawy i zjeść lody. Dla małych dzieci i ich rodziców, którzy w czasie ich zabawy na naszym placyku, mogliby chwilę odetchnąć. Dla młodzieży, która chciałabym się spotkać i porozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Dla rowerzystów czy motocyklistów, robiących sobie przystanek na trasie właśnie u nas – zauważają właściciele.

Tuż przy lokalu funkcjonuje świdnicki food truck. To pierwszy food truck w Świdnicy i mamy nadzieję, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane przez amatorów street foodu. W „Zalev Burger” serwujemy przeróżne burgery z wieloma dodatkami, a także frytkami, krążki cebulkowe i wiele innych przekąsek typu fast food. Zachęcamy do spróbowania naszych specjałów – mówią właściciele.

Retro ozdobą klubu jest zabytkowy radiowóz milicyjny Fiat 125p z czasów PRL’u. Ale to nie jedyna niespodzianka lokalu. – W każdy weekend, jeśli dopisze pogoda, organizujemy dodatkowe atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W piątki oraz soboty zapraszamy na imprezy z muzyką na żywo. Niedziele natomiast dedykujemy naszym najmłodszym gościom i z myślą o nich przygotowujemy pełne czarów i zabaw animacje. To m.in. gry i zabawy ruchowe, bańki mydlane, zwierzątka z baloników, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, tor przeszkód czy nauka chodzenia na szczudłach – zachęcają do przyjścia do klubu. W Clubie Zalev istnieje również możliwość zorganizowania  urodzin, imienin, wieczorów panieńskich i kawalerskich, a także wielu innych tego rodzaju okolicznościowych imprez.

W przyszłości i w sprzyjających dla działalności gastronomii warunkach właściciele planują modernizację całego obiektu. Jak zdradzają ma on zmienić się nie do poznania. Przy zachowaniu obecnego kształtu bryły obiekt zyska chociażby przeszklone ściany, które pozwolą odwiedzającym gościom spoglądać na bujną roślinność przylegających ogrodów. Odnowiona restauracja ma stać się nowym punktem na mapie kulinarnej Świdnicy, ale też miejscem przeżywania rodzinnych chwil podczas organizowanych w jej wnętrzach wesel, urodzin czy komunii. Na razie jednak właściciele zapraszają do odwiedzenia i skorzystania z atrakcji Clubu Zalev.

Club Zalev nad Zalewem Witoszówka
ulica Polna Droga 9 w Świdnicy

Godziny otwarcia:

poniedziałek: zamknięte
wtorek – czwartek: 17:00 – 22:00
piątek: 17:00 – 00:00
sobota: 14:00 – 00:00
niedziela: 14:00 – 22:00

Więcej o miejscu i jego weekendowych atrakcjach na bieżąco można się dowiadywać na facebook’u i instagram’ie – profil Club Zalev Świdnica!

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia z logo portalu Świdnica24: Dariusz Nowaczyński/
/Pozostałe zdjęcia: Club Zalev/
/Artykuł sponsorowany/