Strona główna 0_Slider Bezlitośni dla młodych piłkarzy FC Academy Wrocław

Bezlitośni dla młodych piłkarzy FC Academy Wrocław [FOTO]

0

Piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica przygotowujący się do startu sezonu 2021/2022 nie dali najmniejszych szans drużynie juniorów FC Academy Wrocław. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego testujący wielu zawodników przymierzanych do biało-zielonej ekipy wygrali na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji aż 8:0. To drugi sparingowy triumf świdniczan w drugim rozegranym spotkaniu.

Od samego początku na boisku dzielili i rządzili gospodarze, którzy początkowo razili jednak nieskutecznością i mimo kilku wybornych okazji nie byli w stanie trafić do sieci. W jednej z akcji znakomicie w polu karnym znalazł się Szymon Tragarz, efektownie nawinął obrońcę, ale piłka po jego uderzeniu lewą nogą minimalnie minęła dalszy słupek bramki strzeżonej przez wrocławskiego golkipera. Chwilę później obiliśmy jeszcze poprzeczkę bramki gości. Miejscowi w końcu złapali swój rytm, a sygnał do ataku dał Wojciech Szuba, skutecznie wykorzystując rzut karny. Nasi piłkarze zaczęli coraz wyraźniej „dokręcać śrubę”, a efektem były kolejne trafienia w pierwszej części gry autorstwa Andrieja Kozachenko, Roberta Myrty i Szymona Tragarza. Po zmianie stron trener Grzegorz Borowy mocno rotował składem, ale wciąż stroną dyktującą warunki byli gospodarze. Na 5:0 trafił Robert Myrta, pokonując bramkarza rywali efektownym lobem, a kolejne trzy trafienia zanotowali zawodnicy testowani. Finalnie skończyło się wynikiem 8:0 na korzyść biało-zielonych. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 3:2 z Polonią Nysa to drugi triumf świdniczan w letnim okresie przygotowawczym. W środę, 28 lipca zmierzymy się o godz. 18.00 na terenie świdnickiego OSiR-u z czwartoligową Prochowiczanką Prochowice.

Polonia-Stal Świdnica – FC Academy Wrocław 8:0 (4:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kot, Paszkowski, Kasprzak, Salamon, Kozachenko, Białas, Filipczak, Szuba, Tragarz, Staroń, Myrta, Trzyna, Czarny, Kusio oraz 4 zawodników testowanych.

/MDvR/

Poprzedni artykułSzczepienia przeciw COVID-19. Rząd dopuszcza możliwość mieszania preparatów
Następny artykułStrażacy z Pastuchowa świętują 75-lecie swojej jednostki. „Tylko współpraca prowadzi do sukcesu” [FOTO]