Strona główna Temat dnia Będą przerwy w dostawie ciepłej wody

Będą przerwy w dostawie ciepłej wody

0

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy zapowiada realizację prac remontowych oraz modernizacyjnych przy sieci ciepłowniczej, które prowadzone będą w sierpniu oraz wrześniu. Będą się one wiązały się z kilkudniowymi przerwami w dostawach ciepłej wody. – Dołożymy wszelkich starań by czas wyłączeń skrócić do niezbędnego minimum – zapewnia Witold Tomkiewicz, rzecznik MZEC.

W trosce o dotrzymywanie standardów jakościowych dostaw ciepła, o niezawodność i ciągłość pracy sieci ciepłowniczej, tradycyjnie w sezonie letnim musimy wykonać prace przygotowujące do sezonu ciepłowniczego. Prace remontowe w komorach ciepłowniczych obejmujące wymianę wyeksploatowanej armatury ciepłowniczej w obrębie osiedla Młodych przy ul. Bema 16, Wróblewskiego 1 oraz ul. Sikorskiego odbędą się w dniach 2-13 sierpnia. Ze względów technologicznych konieczne będzie wstrzymanie dostaw ciepła objawiające się brakiem ciepłej wody w kranach przez maksymalnie 4 dni w tym okresie dla świdniczan zamieszkałych na całym osiedlu Młodych, ul. Ofiar Oświęcimskich, Sikorskiego, Armii Krajowej, Skłodowskiej-Curie, Głowackiego, Jałowcowej i Wałbrzyskiej – tłumaczy Tomkiewicz.

Również bezawaryjnej pracy sieci służy wymiana ciepłociągów biegnących w kanałach na nowoczesne, preizolowane. Prowadzimy ją od pewnego czasu w rejonie ulic: Kozara-Słobódzkiego, Kunic i Zamenhofa. Celem sfinalizowania inwestycji niezbędne będzie wstrzymanie dostaw ciepła na czas podłączenia węzłów cieplnych w budynkach do nowego ciepłociągu oraz spięcia go z istniejącą siecią. Te prace zajmą nam maksymalnie 4 dni w okresie pomiędzy 20 a 30 września, a dolegliwości spowodowane brakiem ciepłej wody dotyczyć będą mieszkańców tego samego obszaru Świdnicy co podczas przerwy sierpniowej – informuje rzecznik spółki.

/mn/