Strona główna Wydarzenia Świdnica Awaria w świdnickiej ciepłowni. Wstrzymano dostawy ciepłej wody

Awaria w świdnickiej ciepłowni. Wstrzymano dostawy ciepłej wody

2

Do godzin wieczornych ma potrwać usuwanie awarii, do której doszło w czwartek w świdnickiej ciepłowni. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy poinformował o wstrzymaniu dostaw ciepłej wody do wszystkich odbiorców.

Uszkodzeniu uległa uszczelka głównej pompy sieciowej, trwa naprawa, koniec przewidujemy wieczorem. Niestety na czas usuwania awarii zmuszeni jesteśmy wstrzymać dostawę ciepła (na cele przygotowania ciepłej wody użytkowej). Po wznowieniu dostaw ciepła nie powinny występować zapowietrzenia ponieważ, mimo wstrzymania przepływu wody, będziemy utrzymywać ciśnienie w sieci. Gdyby występował brak ciepłej wody późnym wieczorem lub rano – prosimy o kontakt z administratorem/zarządcą budynku – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik MZEC.

Przepraszamy za niedogodności, dołożymy wszelkich starań by przerwa w dostawie ciepła trwała jak najkrócej – dodaje Tomkiewicz.

/mn/

Poprzedni artykułSterowiec-kolos przeleci nad Świdnicą
Następny artykułBędą surowsze kary za śmiecenie w lesie? Świdnica chce walczyć z dzikimi wysypiskami przy pomocy fotopułapek