Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczennica II LO finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Uczennica II LO finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

0

5 czerwca rozpoczyna się etap centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zakwalifikowała się do niego Anastazja Lato – uczennica klasy biologiczno-chemicznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. Z Dolnego Śląska w ogólnopolskim finale weźmie udział siedmioro uczniów.

W zawodach dolnośląskich wzięły udział trzy uczennice z klas biologiczno-chemicznych: Anastazja Lato, Sandra Sowa oraz Wiktoria Woźniak. Ich zadaniem było wykonać pracę badawczą na jeden z tematów: 1) Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń; 2) Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twego zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu.

Anastazja opisała w swojej pracy gatunki saproksylistyczne w starodrzewie w miejscowości Biała, Sandra Sowa zajęła się zapyleniem powietrza w Jaworzynie Śląskiej a Wiktoria Woźniak opracowała projekt zagospodarowania świdnickiego Parku Strzelnica. Wszystkie trzy prace wykonano na najwyższym poziomie, a najwyższą ocenę komisji zdobyła praca Anastazji Lato.

Cieszy zainteresowanie uczniów problemami środowiska i klimatu. Prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, a uczennice mocna zaangażowały się w ich wykonanie. Drugi rok z rzędu mamy reprezentanta w finale Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Trzymamy kciuki za Anastazję i życzymy jej tytułu Laureatki – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II LO.

/II LO w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułJak osiągnąć sukces na Instagramie?
Następny artykułDama z pieskiem. Natalia Nikolska o historii Świdnicy po rosyjsku/О Свиднице на русском языке [VIDEO]