Strona główna Artykuł sponsorowany Jak osiągnąć sukces na Instagramie?

Jak osiągnąć sukces na Instagramie?

0

Portale społecznościowe coraz bardziej zyskują na popularności. Wiele osób ma swoje konta na serwisach, takich jak Instagram, Facebook czy TikTok. Jednak przyjrzyjmy się bliżej platformie Instagram. To właśnie tutaj po osiągnięciu pewnej liczby obserwujących może odmienić się nasze życie raz na zawsze. Popularność na Instagramie otwiera furtkę do płatnej współpracy z różnymi markami i może zamienić się nawet w główne źródło utrzymania.

Z dnia na dzień przybywa osób, które zaczynają swoją przygodę z Instagramem. Wielu marzy o zrobieniu kariery influencera. Z pozoru proste zadanie, aby zdobyć tysiące followersów może bardzo szybko zacząć przerastać. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być jednoznaczna: w grę wchodzi konkurencja i czas. Konkurencja jest naprawdę silna – wysokiej jakości zdjęcia w topowych miejscach to już standard. Czas też nie gra na naszą korzyść, bo każdego dnia dochodzą nowi użytkownicy, którzy również walczą o jak najlepszą pozycję.

Na Instagramie możemy znaleźć tysiące kont, które wydają się być interesujące, a mają niewielką liczbę obserwujących. Dzieje się tak, ponieważ konta są niewystarczająco dobrze zarządzane, nie poświęca się im wystarczająco dużo czasu lub z powodu braku wiedzy i doświadczenia. Zła wiadomość jest taka, że nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na to, jak osiągnąć sukces na Instagramie. Jednak w tym artykule zdradzamy wszystkie najważniejsze punkty w drodze na sam szczyt.

Zacznijmy od podstaw
Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest to, aby zadbać o właściwy wygląd naszego konta. Przede wszystkim musimy napisać najważniejsze kluczowe informacje w bio, dodać ciekawe zdjęcie profilowe oraz zadbać o jakość dodawanych postów. Zdjęcia i filmy, które udostępniamy powinny być robione dobrym aparatem przy odpowiednim oświetleniu.

Następnym krokiem jest to, abyśmy zawsze pamiętali o dodawaniu hashtagów, które jak najlepiej oddadzą to, o czym jest nasz kolejny post. Dzięki hashtagom możemy docierać do osób, które w żaden inny sposób nie dotarłyby do naszego profilu. To wszystko, to jest solidny fundament naszego nowego profilu instagramowego – nie doprowadzi nas na szczyt, ale bez tego ani rusz.

A zatem jak zdobyć obserwacje na Instagramie?
Kolejnym krokiem jest docieranie do nowych osób i zachęcanie do obserwowania. Nie jest to jednak takie proste, gdy mamy niewielu followersów. Niestety, ale w grę wchodzi tutaj psychologia – im więcej obserwacji, tym chętniej zaczynają nas obserwować nowe osoby. Dobrym pomysłem jest przyśpieszenie całego procesu poprzez zakup followersów. Kupione obserwacje na Instagram sprawią, że konto wyda się ciekawsze i bardziej popularne. Taka praktyka zachęci kolejne osoby do obserwowania.

Na początku rozwoju Instagrama taka metoda nie była powszechnie stosowana, jednak z czasem zyskała uznanie wśród wielu influencerów i przedstawicieli różnych branż. Jest to szybki i skuteczny sposób na rozbudowanie konta na Instagramie i może znacznie skrócić drogę do sukcesu.

/Artykuł sponsorowany/