Strona główna Sport Piłka nożna Tym razem o zwycięstwa było trudniej

Tym razem o zwycięstwa było trudniej

0

Sporo grania i walki o ligowe punkty miały w ostatnich dniach dziecięce i młodzieżowe drużyny Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica.

Podziałem punktów zakończył się mecz naszej najstarszej młodzieżowej ekipy – juniorów starszych z ligi dolnośląskiej. Polonia-Stal Świdnica dowodzona przez trenera Sebastiana Błaszczyka zremisowała u siebie 2:2 z Karkonoszami Jelenia Góra. Goście prowadzili 2:0 po dwóch golach Bartosza Kamińskiego, ale jeszcze przed przerwą biało-zieloni dwukrotnie odpowiedzieli po trafieniach Sebastiana Sieradzkiego i Miłosza Hruszowca. Po zmianie stron świdniczanie mieli swoje szanse żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz brakowało dokładności pod bramką rywali i zimnej krwi w rozegraniu piłki.

Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 2:2 (2:2)

Polonia-Stal: Doliński, Dżugaj, Żukowski, Tragarz, Zalewski (55′ Kaźmierczak), Sieradzki, Czarny, Skóra (50′ Koczut), Madziała, Hruszowiec, Reczyński (75′ Hawryluk).

Pasjonujący bój z liderem tabeli ligi dolnośląskiej rozegrali juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego mierzyli się na wyjeździe z FC Wrocław Academy. To był pojedynek pełny walki, w który nieco lepiej weszli gospodarze prowadzący do przerwy 1:0 po skutecznie wykończonej akcji przez Mateusza Majchrzaka. Po zmianie goście walczyli o wyrównanie, mieli swoje okazje, ale z gola po raz drugi cieszyli się przeciwnicy, a konkretnie Mateusz Majchrzak, który ustrzelił dublet. Nasi zawodnicy nie rezygnowali z ataków i w 85. minucie złapali kontakt po golu Jakuba Solarza. Na więcej zabrakło niestety czasu.

FC Academy Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (1:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Bujak, Kruczek (55′ Kałwak), Ratajczak, Duma, M. Solarz, Gliwa, Michta (70′ Szewczyk), J. Solarz, Migas (60′ Kaźmierczak), Król.

Świadkami równie emocjonującej konfrontacji byli widzowie śledzący zmagania jednego z meczów I ligi wojewódzkiej trampkarzy – czołowej ósemki zespołów na Dolnym Śląsku. Polonia-Stal Świdnica podejmowała na obiekcie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużynę Zagłębia Lubin. Choć biało-zieloni przegrali, to niesamowita walka, wynik 3:4 wstydu w batalii z Miedziowymi nie przynosi. Pozostaje jednak niedosyt… Świdniczanie prowadzili od 6. minuty po trafieniu Huberta Lipińskiego. Kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Marcin Skrobich. Upłynęło zaledwie 6 minut i znów z przodu byli podopieczni trenera Piotra Krygiera (Alex Kindel). Do przerwy strzelali już tylko przeciwnicy, którzy po golach Dawida Nowogońskiego i Dominika Ciska wygrywali 3:2. Po przerwie Miedziowi podwyższyli na 4:2 (Marcin Skrobich), a ambitnie walczący miejscowi zdołali niestety tylko zmniejszyć straty na 3:4 po trafieniu Lipińskiego.

Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie Lubin 3:4 (2:3)

Polonia-Stal: Wiecheć, Zawiła, Paliński, Holband, Dudzic, Pawlik, Taratuta, Korab, Kindel, Król, Lipiński, Widła, Zaczyński, Stańczak, Safian, Cybruch, Nowak.

Porażką zakończył się też występ naszej drugiej drużyny trampkarzy z ligi dolnoślaskiej. Polonia-Stal II Świdnica dowodzona przez trenera Oskara Wajdzika uległa na wyjeździe Lechii Dzierżoniów 0:7. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0 po dwóch golach Jarosława Dudy i jednym Jana Fabiana. Po zmianie stron Jan Fabian dołożył jeszcze jedno trafienie, a oprócz niego na listę strzelców wpisali się Konrad Różycki, Michał Mazik, a także Aleksander Gaweł.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal II Świdnica 7:0 (3:0)

Polonia-Stal: Janas, Sahaidak, Horobets, Malinowski, Sauter, Matyszczyk, Kędzior, Jurczak, Kula, Sztabiński, Choromański, Bereś, Nowak, Stańczak, Cybruch.

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu nieco zatrzymani zostali nasi liderzy z ligi dolnośląskiej młodzików. Polonia-Stal Świdnica trenera Mariusza Krupczaka zremisowali na wyjeździe 3:3 z Parasolem Wrocław. – Trudno jest coś powiedzieć o takim meczu… Takie spotkania się niestety zdarzają. Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie i dwukrotnie je straciliśmy. Chłopcy dali z siebie „maksa”, niestety dziś to nie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów. Gramy dalej, przed nami kolejne mecze – wyznaje trener Mariusz Krupczak. Gole dla biało-zielonych zdobywali: Szymon Manijak, Paweł Łabędź i Igor Pierzchała.

Parasol Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 3:3 (2:2)

Polonia-Stal: Sikora, Kołodziejczyk, Kulig, Szeremeta, Urbańczyk, Marczak, Kuśnierz, Dudek, Kaźmierczak, Manijak, Pierzchała, Łabędź, Wacht, Redlica, Kiliszewski.

Z nieznaczną porażką swój mecz zakończyła nasza druga drużyna z ligi okręgowej młodzików. Podopieczni Jakuba Rosiaka grający dolnym rocznikiem młodzika, a także zawodnikami z kategorii wiekowej orlików mierzyli się na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Filipa Zwierzyny, a wyrównał Szymon Mazur. Oba zespoły walczyły o pełną pulę, a szczęście dopisało tego dnia lechistom, którzy zdobyli zwycięskiego gola po naszym trafieniu samobójczym.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal II Świdnica 2:1 (1:0)

Polonia-Stal: Oleś, Orzechowski, Mrzygłód, Monica, Mazur, Jeziorny, Szukalski, Maliszewski, Jedliński, Ungurian, Zawada, Nada, Studnicki, Hajduga, Zienkiewicz.

Swoje spotkania o punkty rozegrały także nasze drużyny z ligi młodzika młodszego. Biało-zieloni rywalizują tam orlikami i do rozgrywek posłali aż trzy ekipy. W swoim ostatnim meczu Polonia-Stal I Świdnica trenera Mariusza Krupczaka pokonała 8:1 AP 13 Świdnica, a Polonia-Stal III Świdnica pokonała Polonię-Stal II Świdnica 7:0.

Polonia-Stal I Świdnica – AP 13 Świdnica 8:1

Polonia-Stal I: Migas, Kasprzak, Kaźmierczak, Ungurian, Paluch, Waśniowski, Kozar, Politanski, Nada, Zawada, Otoka, Jaumień, Walewski, Maliszewski, Orzechowski, Kudela.

Polonia-Stal III Świdnica – Polonia-Stal II Świdnica 7:0

Polonia-Stal III: Dudek, Miedziński, Walczak, Ożóg, Mazur, Bösch, Głogiewicz, Kosmala, Monica, Rohde, Wiśniewski, Marszałek, Podolski, Krystyniak.

Polonia-Stal II: Moczydłowski, Staworzyński, Woźnica, Macutkiewicz, Knapik, Rabenda, Przyborowska, Struzik, Holenko, Włudyka, Ungurian, Korona, Lipiński, Kunas, Mączka, Stasieluk, Sacharczuk.

Poprzedni artykułOd 7 czerwca szczepienia przeciw COVID-19 u dzieci w wieku od 12 do 15 lat