Strona główna 112 Szukali zaginionego 62-latka. Akcja zakończyła się sukcesem

Szukali zaginionego 62-latka. Akcja zakończyła się sukcesem [FOTO]

0

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, ratownicy z Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy oraz policjanci prowadzili we wtorek poszukiwania 62-letniego mieszkańca Bystrzycy Dolnej, który dzień wcześniej nie dotarł do domu po wizycie w ośrodku zdrowia w Lutomi Dolnej. Mężczyznę udało się odnaleźć.

fot. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych

Zgłoszenie o zaginięciu 62-latka zostało złożone na Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy we wtorek. – 28 czerwca, około godziny 11.00 mężczyzna wyszedł z domu i nie powrócił do miejsca zamieszkania – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Tego samego dnia służby ratunkowe przystąpiły do poszukiwań.

W akcji brali udział policjanci, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 we Wrocławiu, OSP Bystrzyca Górna, OSP Lutomia, OSP Grodziszcze, a także ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR oraz Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Do działań wyjechaliśmy w zespole łączonym ze Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą PSP Wałbrzych – 9 ratowników z 6 psami ratowniczymi specjalności terenowej.  Do naszych zadań należało wytypowanie miejsc priorytetowych i ich przeszukanie – opisują ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych. – Około godziny 21.30 mężczyzna został odnaleziony przez biegacza z psem, który zawiadomił Policje oraz pracujące w okolicy zespoły poszukiwawcze. Mężczyźnie została udzielona pomoc i został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego – dodają ratownicy.

/mn/

fot. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych, M. Kaszubski, A. Łukaszewski/Grupa Sudecka GOPR

Poprzedni artykułCzym jest hiperbaria?
Następny artykułCzy sprowadzenie auta z USA jest trudnym zadaniem?