Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest hiperbaria?

Czym jest hiperbaria?

0

Hiperbaria to bardzo interesującą metodą wykorzystującą leczenie składający się w 100% z tlenu. Metoda ta została z popularyzowana przez profesora Romualda Olszańskiego w 1986 roku. Terapia tego typu w komorze hiperbarycznej polega na stopniowym zwiększaniu ilości tlenu w niedotlenionych narządach i tkanek. Takie działania poprawiają krążenie krwi oraz działają bakteriobójczo. Eliminują również tlenek węgla i zmniejszą objętość zatorów gazowych.

Na czym polega hiperbaria?
Hiperberia jest zabiegiem przeprowadzonym w kamorze hiperbarycznej. Pacjentami podawany jest czysty tlen podciśnieniem trzech atmosfer. Dzięki takiemu działaniu organizm człowieka jest odpowiednio dotleniony i ma to ogromny wpływ na polepszenie się jakości zdrowia oraz ogólnego stanu naszej kondycji cielesnej.

Do jakich schorzeń wykorzystuje się hiperbaria?
Tego typu terapię stosuje się do nasycania krwi tlenem, co pomaga unieszkodliwić tlenek czadu wewnątrz organizmu. Hiperbaria polecana jest również osobą, które posiadają choroby o podłożu neurologicznym typu Alzheimer, Parkinsona, ADHD. Terapia ta dobrze wspomaga również inne Terapie stosowane w przypadku autyzmu. Komorę hiperbaryczną stosuje się do przeciwdziałania chorób autoimmunologicznych. Hiperbaria stosowane z dodatkową w terapiach cukrzycy w momencie, kiedy sięgnie nas martwica oraz w chorobą dekompresyjna niech, a należy przez to rozumieć nagły i niewyjaśnione niedosłuch. Hiper Baria ma szerokie zastosowanie jednak przed podjęciem leczenia, warto spotkać się ze specjalistą, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania oraz umożliwi ci cieszenie się z tej bezpiecznej i skutecznej metody terapii tlenowej.

Długość zabiegu jest dostosowane do możliwości pacjenta. Zazwyczaj pojedynczy zabieg trwa nie dłużej niż 1 godzinę zegarową. W czasie zabiegu pacjent siedzi lub leży założoną maską na sobie co umożliwia właściwe wdychanie czystego tlenu. Nie zwlekaj już dzisiaj skorzystaj z najnowszej techniki hiperbarii.

/Artykuł sponsorowany/