Strona główna Artykuł sponsorowany Stacja kontroli pojazdów – 3 możliwości, jakie daje własny zakład diagnostyczny

Stacja kontroli pojazdów – 3 możliwości, jakie daje własny zakład diagnostyczny

0

Stacja kontroli pojazdów to miejsce, w którym codziennie dziesiątki kierowców wykonują badania diagnostyczne swoich pojazdów. Ponieważ wyniki pomiarów mają olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo na drogach, powinna ona być wyposażona w urządzenia dokładne, a poza tym regularnie serwisowane. Dzięki temu coroczny przegląd techniczny, który przechodzi pojazd świadczy o tym, iż jest on bezpieczny dla kierowcy i pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Brak ważnych badań może oznaczać, iż w przypadku kolizji drogowej zostaniemy uznani za sprawcę wypadku. Co oferuje kierowcom stacja kontroli pojazdów?

  1. Stacja kontroli pojazdów – pomysł na biznes
  2. Stacja kontroli pojazdów – wyposażenie
  3. Serwis urządzeń stacji

Stacja kontroli pojazdów – pomysł na biznes
Ze względu na fakt, iż przegląd techniczny każdy kierowca musi dokonywać co roku, a płatność – niezależnie od wyniku badania – jest uiszczona z góry, stacja kontroli pojazdów może być bardzo dochodowym interesem. Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest dobra miejscówka oraz oczywiście wysokiej jakości sprzęt. Wielkość stacji oraz jej wyposażenie jest regulowane przez odpowiednie przepisy, a w zależności od posiadanych uprawnień dzielimy je na okręgowe oraz podstawowe. Tylko te pierwsze mogą dokonywać przeglądów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Ponieważ koszt wykonania badania jest ustalony odgórnie, stacje kontroli pojazdów nie rywalizują ze sobą, skupiając się jedynie na świadczeniu wysokiej jakości usług.

Stacja kontroli pojazdów – wyposażenie
Jeśli w naszych planach jest własna stacja kontroli pojazdów – wyposażenie jej w urządzenia najwyższej jakości jest sprawą priorytetową. Stacje takie często nie świadczą usług naprawy i serwisu samochodów, skupiając się jedynie na diagnostyce. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest linia diagnostyczna, przeznaczona – w zależności od typu stacji – dla pojazdów tylko o masie do 3,5 tony lub również dla pojazdów cięższych. Dodatkowo w każdej stacji powinny się znaleźć między innymi podnośniki, urządzenia do badania geometrii kół oraz instalacje pneumatyczne.

Serwis urządzeń stacji
Planując wyposażenie stacji diagnostycznej warto zdecydować się na usługi firmy, która nie tylko zapewni odpowiednie wysokiej jakości urządzenia, ale także zadba o ich bezpieczne działanie. Serwis wyważarek, montażownic czy podnośników jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania stacji kontroli pojazdów. Posiadanie starszych wersji urządzeń, na przykład linii diagnostycznej, nie oznacza konieczności jej usunięcia – istnieje możliwość całkowitej jej modernizacji bez konieczności wymiany zamontowanych w podłożu urządzeń. Odpowiedni serwis i regularna konserwacja umożliwi prawidłowe funkcjonowanie zakładu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFabryka „Karolina” zaprasza na letni kiermasz porcelany!
Następny artykułKonar spadł na garaże [FOTO]