Strona główna Wydarzenia Świebodzice Sportowe zmagania dla chorej Zuzi

Sportowe zmagania dla chorej Zuzi

0

Mimo nie najlepszej pogody dopisali uczestnicy i widzowie, którzy postanowili wspólnie powalczyć o zdrowie Zuzi Wieczorek. W niedzielę dla dziewczynki rozegrany został sportowy turniej z mnóstwem atrakcji.

Podczas imprezy rozegrany został turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2012 i młodsi, ale to nie jedyna dyscyplina sportu, w której można było się sprawdzić. Przygotowano konkurencje: „Bij Mistrza”, w której każdy mógł  zmierzyć się z Mateuszem Brzuchaczem na tzw. „wioślarzu”, w konkurencji „Sprawdź celność” sprawdzić swoje „oko” rywalizując z Adą Kurdzielewicz zawodniczką Ekstraligi Kobiet w piłce ręcznej, ponadto potarczować z Mariuszem Cieślińskim w konkurencji „Tarczuj z Mistrzem”. Była też możliwość zrobienia sobie zdjęcia na motorze motocrossowym Mistrza Polski Eryka Farańskiego i zakręcenia manetką gazu.

Na uczestników czekały domowe ciasta, kawa i herbata. Podczas akcji prowadzona była również licytacja m.in. voucherów  do pizzerii, na basen albo przelot szybowcem nad Świebodzicami. Na zakończenie rozegrany został mecz charytatywny piłki nożnej Siłacze vs Drużyna Artura Wieczorka, w którym brali udział również  organizatorzy akcji Maciej Więcek i Tomasz Meges, a także Mistrz Polski w kulturystyce klasycznej Szymon Król.

Nie brakowało chętnych do przekazania datków na leczenie Zuzi Wieczorek, która także wraz z rodzicami uczestniczyła w akcji. Wyniki po komisyjnym podliczeniu zbiórki zostaną podane w najbliższych dniach.

Aktualizacja: Udało się zebrać 4 591, 16 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na leczenie Zuzi Wieczorek.

Organizatorami wydarzenia Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi, byli Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, Tomasz Meges z Centrum Pucharowego oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Natomiast partnerami: Stowarzyszenie Due Soccer Świebodzice, JAKO Polska, Miejski Dom Kultury oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułKoszulki koszykarskie – jak je spersonalizować?
Następny artykułMożna sięgnąć po dotacje na zabytki. Do podziału 5 milionów złotych