Strona główna Sport Inne Sięgnęli po medale dolnośląskiego czempionatu

Sięgnęli po medale dolnośląskiego czempionatu

0

W ostatni weekend w Lubinie zostały rozegrane mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów w szachach klasycznych, które przeprowadzono w grupach wiekowych: do lat 10, 12, 14 oraz 18, osobno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica reprezentowało 12 osób (4 dziewczynki i 8 chłopców).

W kategorii chłopców do lat 14 mistrzem Dolnego Śląska został Oskar Perek, który w 7 partiach zdobył 6,5 pkt. Oskar (miał 3 numer startowy) wygrał zdecydowanie z przewagą jednego punktu nad drugim w stawce zawodnikiem Polonii Wrocław. Grał bardzo dobrze, konsekwentnie dążąc do wygranej, wykorzystując każde niedokładne zagranie przeciwnika. Sukcesem zakończyła swój występ także Roksana Zapolska, która w kategorii dziewcząt do lat 12 wywalczyła trzecią pozycję po bardzo zaciętej walce. Świadczy o tym fakt, że trzy szachistki które zajęły medalowe lokaty zdobyły po 5 punktów. O kolejności musiała zadecydować punktacja pomocnicza. W tej samej grupie Aleksandra Przychocka zajęła 8. miejsce, jednocześnie zdobywając III kategorię szachową.