Strona główna 0_Slider Rowerzystka potrącona przez radiowóz, walka o pierwszeństwo na Wrocławskiej

Rowerzystka potrącona przez radiowóz, walka o pierwszeństwo na Wrocławskiej [VIDEO]

4

W ramach kampanii „Stop agresji drogowej” policjanci zachęcają do przesyłania materiałów dokumentujących przypadki rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz agresywnych zachowań ze strony kierowców. W ostatnim czasie w Świdnicy kamery zarejestrowały dwa zdarzenia drogowe, w tym jedno z udziałem policyjnego radiowozu.

Do potrącenia rowerzystki przez kierującego radiowozem doszło 14 czerwca, przed godziną 9.00, na ulicy Westerplatte w Świdnicy. Na nagraniu udostępnionym na kanale YouTube „Stop Cham” widać oznakowane auto policyjne, którego kierowca uderza w poruszającą się na rowerze kobietę. Z pytaniami dotyczącymi okoliczności tego zdarzenia zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Czekamy na odpowiedź.

Na nagraniu z samochodowego wideorejestratora uwieczniono ostatnio również inne zdarzenie, do którego doszło 20 czerwca, około godziny 9.25, na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Saperów i Rzeźniczej. – Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Kierowca Opla i pasażer siedzący obok zamiast przeprosić odgrażali się machając rękoma – opisuje kierujący drugim z samochodów, który postanowił swoje nagranie przesłać do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która prowadzi kampanię „Stop agresji drogowej”.

Na dedykowany kampanii adres poczty elektronicznej ([email protected]) można przesyłać przesyłać linki, filmy lub zdjęcia zawierające rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego. – W celu skutecznego ścigania sprawców naruszeń w ruchu drogowym z materiałem należy przesłać następujące informacje: data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica), dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka, dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy – wyliczają dolnośląscy policjanci.

/opr. mn/

Poprzedni artykułSynoptycy ostrzegają przed możliwymi burzami z gradem
Następny artykułBarwny świat Marty Spodniewskiej. Wernisaż wystawy w wieży ratuszowej