Strona główna Artykuł sponsorowany Prywatny ośrodek terapii uzależnień – leczenie uzależnień chemicznych i behawioralnych

Prywatny ośrodek terapii uzależnień – leczenie uzależnień chemicznych i behawioralnych

0

Ośrodek odwykowy dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu itp. zapewnia opiekę medyczną, przestrzegając wszystkich etapów leczenia. Pomagamy radzić sobie z fizycznym uzależnieniem bez bólu i strachu, nie rezygnując z leczenia w połowie, zawsze towarzyszymy pacjentowi do czasu osiągnięcia celu. Dlatego programy leczenia są wieloskładnikowe i trwają 6 tygodni lub 28 dni. Tylko wykwalifikowana pomoc specjalisty jest w stanie przywrócić osobę uzależnioną do pełnego, zdrowego życia, w którym nauczy się odnajdywać nowe zainteresowania i wszechstronnie się rozwijać.

prywatny osrodek terapii uzaleznien

Przebieg terapii
W prywatnym ośrodku terapii uzależnień przeprowadzane są podstawowe badanie pacjenta, a lekarz bierze się pod uwagę:

  • Dolegliwości
  • Historię życia i wywiad medyczny
  • Ocenia stany somatyczne, neurologiczne, psychiczne
  • Przyczyny i etapy alkoholizmu.

Po czym lekarz ustala się wstępną diagnozę i zaleca konkretny przebieg leczenia alkoholizmu, narkomanii, lekomani lub uzależnień behawioralnych (zakupoholizm, hazard, seksoholizm itp.). Leczenie uzależnień odbywa się w przytulnych pokojach, pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu medycznego: terapeutów, lekarzy i pielęgniarek. Większość pacjentów przechodzi odtruwanie organizmu, czyli tzw. detoksykację, która powoduje oczyszczanie organizmu z produktów rozpadu substancji odurzających i alkoholowych. Specjaliści stosują zaawansowane techniki łagodzenia objawów odstawienia.

Terapia uzależnień dla pacjentów ośrodka odwykowego
Specjaliści ośrodka mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi rodzajami uzależnień. W procesie odwykowym stosujemy wyłącznie autorski program terapeutyczny i nowoczesne metody leczenia, które dowiodły swojej skuteczności. Ponadto ośrodek oferuje pacjentom szereg zajęć fakultatywnych, treningi siłowe i wytrzymałościowe, zajęcia rekreacyjne. W prywatnym ośrodku terapii uzależnień odbywa się terapia grupowa oraz indywidualna dla osób uzależnionych. Podczas psychoterapii opracowywane są wszystkie obszary – psychiczne, społeczne (interakcje z bliskimi, praca, nauka, przyjaźń, relacje), a także urazy, lęki, złość, zagubienie. Równolegle prowadzona jest terapia korekcyjna zgodnie z procesem rehabilitacji i indywidualnymi kierunkami programu rekonwalescencji. Indywidualna i grupowa praca nad relacjami z bliskimi, umiejętnością doceniania, wypracowywanie wad charakteru, wypracowywanie indywidualnych zadań, uczenie samoanalizy i budowanie na ich podstawie konkretnych celów do wyzdrowienia.

Jakie metody leczenia uzależnień wykorzystywane są w ośrodku?
W prywatnym ośrodku terapii uzależnień specjaliści stosują różne metody:

  • Behawioralno-poznawcze, nakierowane na oddziaływanie na określone deficyty umiejętności, wyniszczające nawyki, zaburzenia tożsamości.
  • Koncentrowanie się pomocy przy wydobywanie zasobów osoby uzależnionej, dokonywanie planowania przyszłego życia wolnego od nałogu.
  • Prowadzenie rozmów motywujących, które zmierzają do wzmocnienia autonomii uzależnionego, pobudzanie jego motywacji do dokonania zmiany i wyjścia z nałogu.

Korzyści z anonimowego leczenia odwykowego
Strach przed przyszłą socjalizacją zmusza pacjenta do ukrycia swojego problemu, dziś jest możliwość uniknięcia identyfikacji oraz innych nieprzyjemnych chwil, które zwykle stają się przeszkodą w podjęciu decyzji o potrzebie leczenia. Badania psychologów wykazały, że wyższą skuteczność leczenia w ośrodkach odwykowych obserwuje się u pacjentów leczonych w placówkach prywatnych, to właśnie w takich ośrodkach dużo rzadziej dochodzi do załamań i remisji.

/Artykuł sponsorowany/