Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto skorzystać z ozonowania biur w Warszawie?

Dlaczego warto skorzystać z ozonowania biur w Warszawie?

0

Jeśli w miejscu pracy panuje nieprzyjemny zapach, a osoby tam przebywające przez dłuższy czas często cierpią na reakcje alergiczne, powinny być podjęcie specjalne działania. Ważne! Ozon ma silne działanie bakteriobójcze, jest w stanie skutecznie niszczyć różnego rodzaju pleśnie i drożdże a także różne wirusy. Ozon w stężeniach od 1 do 5 mg / l przez 4-20 minut prowadzi do śmierci 99,9% escherichia coli, paciorkowców, prątków, filokoków, itp.Ten niebieski gaz powstaje z tlenu zawartego w powietrzu i po interakcji z zanieczyszczającymi powietrze substancjami chemicznymi i mikrobiologicznymi zamienia się w tlen.

ozonowanie biur Warszawa

Dezynfekcja pomieszczeń z użyciem ozonu
Ozonowanie biur w Warszawie pozwala na zniszczenie mikroorganizmów potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego (bakterie, drobnoustroje, wirusy). Gwarantowane jest maksymalne możliwe zmniejszenie liczby drobnoustrojów, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji w organizmie człowieka.Nasza firma zajmuje się ozonowaniem powierzchni biurowych i wykonuje takie zabiegi coraz częściej, ponieważ działają one błyskawiczne i mają super penetrujące działanie. W opinii autorytatywnych mikrobiologów każda przestrzeń życiowa, w której człowiek przebywa, staje się wyjątkowym inkubatorem wirusów i bakterii coraz bardziej odpornych gatunków. Takie drobnoustroje nieustannie mutują, poprawiają i rozwijają odporność na środki dezynfekujące. Dlatego wiele firm pragnących prowadzić swój biznes bez przestojów decyduje się na ozonowanie biur w Warszawie oraz innych miejscowościach w kraju.

Jak przebiega procedura oczyszczania powietrza ozonem?
Firma przystępując do ozonowania biur w Warszawie, sprawdza poziom tego składnia w pomieszczeniach. Przed włączeniem ozonatora jak również podczas jego pracy pracownicy muszą opuścić pomieszczenia biurowe wraz z żywymi roślinami. Następnie instalujemy specjalne urządzenie – profesjonalny ozonator, który wytwarza ozon o wysokim stężeniu. Posiadając dużą siłę penetracji, ozon wypełnia całą objętość biura, wnikając nawet we wszystkie trudno dostępne miejsca (wykładziny dywanowe, zakamarki).

Ważne! Ozon nie niszczy mebli, elementów wyposażenia biura, sprzętu AGD, komputerowego i żywności. Czas na ozonowanie pomieszczenia zależy od kilku czynników: powierzchni pomieszczenia, właściwości ozonatora, a właściwie przyczyny ozonowania. Do pomieszczenia można wejść nie wcześniej niż 30 minut po wyłączeniu urządzenia, gdyż w tym czasie ozon samorzutnie rozkłada się w tlen. Po zakończeniu prac nasi pracownicy zalecają wietrzenie biura: w przypadku wentylacji nawiewno-wywiewnej potrzeba tylko 30 minut, w przeciwnym wypadku 120 minut.

Czy podczas ozonowania pomieszczeń mogą powstawać niebezpieczne związki?
Stężenia ozonu generowane przez ozonator są nieszkodliwe dla ludzi i nie prowadzą do tworzenia się szkodliwych związków. W wyniku ozonowania pomieszczenia wzrasta zawartość tlenu w powietrzu i następuje oczyszczanie z wirusów, bakterii i związków toksycznych. Fluorowęglowodory, które są wytwarzane w powietrzu z lodówek i klimatyzatorów, są niszczone przez ozon. Wykonywane przez firmę ozonowanie biur w Warszawie jest dziś najefektywniejszą metodą czyszczenia. To przyjazna dla środowiska technologia dezynfekcji powietrza oparta na zastosowaniu ozonu, naturalnego utleniacza i środka bakteriobójczego. W przeciwieństwie do innych środków ozon nie maskuje zapachu, ale rozkłada go na nieszkodliwe składniki, takie jak woda, dwutlenek węgla, tlen i tlenki innych pierwiastków. Użycie ozonu jest bardzo skuteczne w eliminowaniu wszelkich zapachów i jest całkowicie bezpieczne przy prawidłowym stosowaniu. Jest to metoda dezynfekcji zalecana dla powierzchni biurowych.

/Artykuł sponsorowany/