Strona główna Artykuł sponsorowany Problemy z mobilnością osoby na wózku inwalidzkim? Wypróbuj nowoczesne schodolazy!

Problemy z mobilnością osoby na wózku inwalidzkim? Wypróbuj nowoczesne schodolazy!

0

Życie osób na wózku inwalidzkim jest pełne przeszkód. Problem stanowią wszelkie budynki, czy to urzędów, kawiarni, galerii handlowych, a nawet domy i wieżowce oraz bloki bez specjalnej windy dla inwalidów. Pokonanie schodów to wyzwanie, a nie każdy opiekun ma na tyle siły by przenieść podopiecznego wraz z wózkiem, z racji na to, że może on ważyć nawet ponad sto kilogramów! Tutaj na pomoc przychodzą nowoczesne schodolazy, czyli specjalne urządzenia, które pozwolą na pokonanie schodów osobom, które muszą korzystać z wózka inwalidzkiego.

Schodolazy jako rozwiązanie problemów z barierami architektonicznymi
Schody w tych czasach zaczynają być niezwykłym problemem w budownictwie. Przestrzeń na której się znajdują jest ograniczona i jeśli są jedyną drogą, by wejść bądź też zejść na inne piętro, to w wypadku remontów, czy obecności osób niepełnosprawnych może pojawić się problem. Na pomoc przychodzą jednak schodolazy. Jest ich wiele rodzajów. Kroczące oraz gąsienicowe pozwalają osobom, które poruszają się na wózku inwalidzkim pokonywać kolejne piętra przy pomocy opiekuna bez większego problemu. Używanie oraz ich montaż jest niezwykle prosty, a same urządzenia są bezawaryjne oraz posiadają gwarancje producentów, które pozwolą na wiele lat bezproblemowego korzystania. Schodolaz jest przydatny nawet dla osoby, która problemy z poruszaniem się ma tymczasowe i jest w trakcie rehabilitacji. Zakup takiego używanego urządzenia i późniejsze odsprzedanie go to dobry pomysł, gdyż pozwoli choremu na większy komfort psychiczny, a udowodniono, że psychika ma wymierny wpływ na poprawne działanie naszego organizmu, więc pomaga w szybszym powrocie do formy.

Schodolazy – nie tylko dla niepełnosprawnych!
Wielu osobom może wydawać się, że schodolazy są przeznaczone przede wszystkim dla osób korzystających z wózka inwalidzkiego. Nic bardziej mylnego. Istnieją także tak zwane schodolazy transportowe. Pozwolą one na przeniesienie obiektów o dużych gabarytach po schodach, co może znacznie odciążyć na przykład kurierów, pracowników branży budowlanej, czy też w firmach transportowych, lub takich, które trudnią się przeprowadzkami. Są one bezpieczne w użyciu i gwarantują sprawne oraz pewne przemieszczanie się z ładunkiem, co znacznie odciąży pracowników fizycznych i pozytywnie wpłynie na zdrowie jego stawów, a także kręgosłupa. Ponadto zmniejszają ryzyko nieprzewidzianych wypadków oraz uszkodzeń towarów. Koszty takiego urządzenia wahają się od osiemnastu aż do czterdziestu tysięcy złotych, lecz zalety które płyną dla firmy z posiadania takiego schodolaza są naprawdę ogromne.

/Artykuł sponsorowany/