Strona główna 0_Slider Ponownie podbili serca jurorów i publiczności. Świdnicki duet Lenda/Kozub z nagrodą im....

Ponownie podbili serca jurorów i publiczności. Świdnicki duet Lenda/Kozub z nagrodą im. Agnieszki Osieckiej [FOTO/VIDEO]

0

Podczas 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności konkursu zdobył świdnicki duet Lenda/Kozub.

fot. P. Getka (zdjęcie udostępnione przez Lenda/Kozub)

Podczas zorganizowanego w sobotę finału 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, który odbył się w Olsztynie, widzowie mogli zobaczyć i wysłuchać czternastu finalistów konkursu. Jury w składzie Basia Raduszkiewicz, Anna Rybska, Piotr Banaszek i Piotr Szauer, postanowiło przyznać nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” duetowi Lenda/Kozub tworzonemu przez Paulinę Lendę-Kozub oraz Piotra Kozub – małżeństwo młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena.

Oficjalnie ogłosić możemy, że zostaliśmy laureatami legendarnej imprezy 47. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Miasto Olsztyn! Znalezienie się w tym gronie jako zdobywcy Grand Prix to dla nas ogromny zaszczyt! – przekazali muzycy za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Raz jeszcze dziękujemy organizatorom z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ale przede wszystkim członkom jury, które doceniło historię naszego „Onody”. To był dla nas bardzo rozemocjonowany weekend, przez co samo wykonanie było trochę inne od wszystkich. Ogromnie wdzięczni jesteśmy Wam, że doceniliście wkład własny, autorskie kompozycje i własną twórczość i z tego miejsca ściskamy każdego z Was z osobna, kłaniając się w pas!

Jury nagrodziło również Piotra Zubka, Aleksandrę Jeznach oraz Michała Wróblewski, a także przyznało cztery wyróżnienia.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJaka pogoda w tym tygodniu? Zobacz prognozę dla Polski
Następny artykułPiknik Historyczny w pigułce [VIDEO]