Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ponad 40 tysięcy złotych na stypendia dla 245 prymusów z gminy Świdnica

Ponad 40 tysięcy złotych na stypendia dla 245 prymusów z gminy Świdnica

0

Rozpoczął się prawdziwy maraton gratulacji i nagród dla uczniów szkół podstawowych w gminie Świdnica, którzy wyróżnili się w nauce i sporcie.

Pierwszych 127 uczniów z placówek oświatowych otrzymało dziś stypendia i listy gratulacyjne z rąk wójt gminy Teresy Mazurek.Obowiązujące w dalszym ciągu obostrzenia w zakresie koronawirusa wymusiły inną niż zwykle oprawę uroczystości wręczenia stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Jednak pomimo wielu przeciwności, z którymi musieli poradzić sobie uczniowie, a także i nauczyciele, mamy powody do dumy. Rok szkolny 2020/2021 kończymy z rekordową ich liczbą 245.

To odświętne spotkanie wójta gminy oraz przedstawicieli Rady Gminy Świdnica z uczniami było uhonorowaniem ogromnego wysiłku, jaki dzieci, młodzież oraz nauczyciele i wychowawcy włożyli w wykonywanie swoich obowiązków. – Rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowy z wielu powodów. Pandemia koronawirusa, zdalne nauczanie, ale i z pewnością wiele innych przeciwności z którymi musieliście sobie poradzić, nie przeszkodziły Wam osiągnąć bardzo dobre wyniki. Tak duża liczba stypendystów w gminie Świdnica to powód do dumy. Inwestycja w wiedzę i umiejętności, jest najlepszym kapitałem, który z pewnością zaprocentuje w waszej przyszłości. Jestem dumna, że mamy tak zdolnych uczniów i chciałabym za to podziękować również nauczycielom wychowawcom i waszym rodzicom – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Dzisiejsze uroczystości dotyczyły stypendystów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Najlepsi z najlepszych – dwoje uczniów ze średnią 5,88 –  otrzyma oprócz stypendium nagrody rzeczowe. Prymusi prymusów uczęszczają do Szkół Podstawowych w Grodziszczu i Pszennie, a wyróżnienia odbiorą już jutro w Urzędzie Gminy Świdnica.

Gmina Świdnica w tym roku na stypendia przeznaczyła w sumie 41 750 tysięcy złotych.

/Źródło UG Świdnica, opr. red./
Zdjęcia UG Świdnica

Poprzedni artykułKino pod chmurką w Żarowie
Następny artykułRządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed gwałtownymi burzami. Synoptycy podwyższyli poziom alertu