Strona główna Wydarzenia Świdnica Pękł pomnik przyrody. Drzewo najprawdopodobniej zostanie wycięte

Pękł pomnik przyrody. Drzewo najprawdopodobniej zostanie wycięte [FOTO]

0

Poważnemu uszkodzeniu uległ klon srebrzysty rosnący na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, przy ulicy Równej. Dyrektor szkoły poprosił o interwencję strażaków z uwagi na groźbę zawalenia się pomnika przyrody.

Zgłoszenie dotyczące stanowiącego zagrożenie drzewa wpłynęło do świdnickich strażaków około godziny 9.30. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej. – Drzewo rosnące na terenie naszej szkoły uległo poważnemu pęknięciu i grozi zawaleniem, stąd też interwencja straży pożarnej – mówi Jacek Iwancz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. – Obecnie prowadzone są oględziny, w wyniku których podjęta zostanie decyzja wycięcia lub przycięcia tego drzewa – dodaje Iwancz.

Rosnący przy ulicy Równej klon srebrzysty o obwodzie 300 cm jest – zgodne z informacjami zawartymi w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Świdnicy – jednym z 97 drzew znajdujących się na terenie miasta, które wpisane są do rejestru pomników przyrody.

/mn/

Poprzedni artykułJakie są zalety pracy tymczasowej?
Następny artykułBlisko 200 mieszkańców powiatu świdnickiego na kwarantannie. Najnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach