Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie są zalety pracy tymczasowej?

Jakie są zalety pracy tymczasowej?

0

Obecna sytuacja na rynku pracy jest dość trudna, do czego przyczyniła się m.in. pandemia koronawirusa. Wiele osób straciło pracę lub ma problem z jej ponownym znalezieniem. Z tego względu rośnie popularność agencji pracy tymczasowej, z których to korzysta coraz więcej pracowników oraz pracodawców.

Jak działa praca tymczasowa?
Praca tymczasowa nazywana jest również leasingiem pracowniczym. Nawiązuje się w niej stosunek pracy między trzema różnymi podmiotami, a są nimi: pracownik, pracodawca i agencja pracy. Dany pracownik otrzymuje formalne zatrudnienie przez agencję pracy, jednak swoje obowiązki wykonuje u pracodawcy, czyli firmy zatrudniającej pracowników z agencji. Wszelkie sprawy administracyjne w tym wypadku przypadają agencji, a sam pracownik ma dzięki takiej pracy szansę na elastyczne godziny zatrudnienia oraz możliwość zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych. Adresatami pracy tymczasowej są najczęściej osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, studenci dzienni i wieczorowi, osoby po 50 roku życia bez kwalifikacji, a także Ci, którzy stracili pracę i szybko chcą znaleźć nowe źródło dochodu.

Dlaczego warto skorzystać z agencji pracy tymczasowej?
Pracownicy, którzy zostali zwolnieni z powodu pandemii, mają dzięki pracy tymczasowej możliwość na szybkie znalezienie kolejnego pracodawcy. Dodatkowo Ci, którzy dopiero ukończyli szkołę i nie mają potrzebnych kwalifikacji, mogą skorzystać z przyuczenia, na które zgadza się wielu pracodawców korzystających z agencji. Zatrudnienie przez agencję to również spora oszczędność czasu i możliwość wyboru między wieloma różnymi zawodami i firmami. Dla pracodawcy dużą zaletą będzie dostosowanie się do obecnych wymagań rynkowych, znalezienie osób do pracy na niepełny etat czy pracy sezonowej, jak również przejęcie obowiązków administracyjnych przez agencję. Pracodawca zyskuje dobrze zrekrutowanego pracownika, który będzie odpowiedni na dane stanowisko, również tylko na określony czas. Chętnie korzystają z tego firmy, których pracownicy idą na dłuższe urlopy zdrowotne lub urlop macierzyński.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Żałosny widok” nad zalewem. Wody Polskie: stan wody tymczasowo może być utrzymywany na poziomie zbliżonym do obecnego [FOTO]
Następny artykułPękł pomnik przyrody. Drzewo najprawdopodobniej zostanie wycięte [FOTO]