Strona główna 112 Pędził w terenie zabudowanym, przesiądzie się na fotel pasażera

Pędził w terenie zabudowanym, przesiądzie się na fotel pasażera

0

Świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego, który na terenie gminy Świdnicy aż o 58 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. 63-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.

Do zatrzymania kierującego doszło 7 czerwca około godziny 9.00 w Boleścinie. – 63-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 108 km/h. Kierujący pojazdem marki Kia stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymał także wysoki mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach – zwraca uwagę Ząbek. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, a także o ostrożną i rozważną jazdę.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWynajem busów – na co zwrócić uwagę decydując się na niego?
Następny artykułMagiczny zakątek Parku Młodzieżowego odzyska dawny blask. Odbudowana zostanie wieżyczka i fontanny