Strona główna Artykuł sponsorowany Olej samochodowy – jaki wybrać?

Olej samochodowy – jaki wybrać?

0

Olej silnikowy to podstawa właściwego zabezpieczenia silnika samochodowego. Wybór właściwego oleju zapewni jego prawidłową i bezawaryjną pracę. Pytanie tylko, jak dobrać olej właściwie do samochodu? Czym kierować się przy jego kupnie? 

Silnik to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów samochodu. Regularne serwisowanie go oraz dbanie o jego sprawną pracę na co dzień sprawi, że będzie działać właściwie przez długi czas. Wymiana oleju silnikowego to czynność, która ma w tej kwestii szczególne znaczenie. Jest to bowiem kluczowa procedura, jeśli chodzi o ochronę silnika. Olej pełni bowiem bardzo ważną funkcję w pracy tego elementu. Jego zadaniem jest przede wszystkim zmniejszenie tarcia części silnika podczas jego pracy. To jednak nie wszystko, ponieważ pozwala on także na utrzymaniu wielu innych parametrów silnika na właściwym poziomie. Jakich? Tego dowiemy się już za chwilę. Sprawdźmy, jak wybrać najlepszy olej silnikowy do samochodu.

Olej silnikowy — liczy się jakość
Olej silnikowy ma kluczowe znaczenie dla pracy każdego silnika samochodowego. Służy nie tylko do zmniejszenia tarcia, ale i pozwala na zachowanie właściwej temperatury wewnątrz układu. Umożliwia też na utrzymanie elementów silnika w czystości i neutralizuje szkodliwe związki, które się w nich gromadzą. Użycie oleju pozwala więc nie tylko na usprawnienie pracy silnika, ale i przedłużenie jego żywotności.

Tak będzie jednak tylko wtedy, jeśli wybierzemy właściwy olej. Tych na sklepowych półkach jest jednak naprawdę dużo, dlatego kupno odpowiedniego wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby wybierać najlepszej jakości oleje samochodowe. Śląsk, ze względu na to, że jest regionem wykazującym duże zapotrzebowanie, zapewnia ogromny wybór wśród takich produktów. Znajdziemy tu oleje najlepszych producentów, co daje nam gwarancję najwyższej klasy.

Na co zwrócić uwagę wybierając olej silnikowy?
Wybierając olej silnikowy, musimy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta pojazdu. Najważniejsze bowiem, by jego parametry odpowiadały bezpośrednio preferencjom konkretnego silnika. W tym przypadku należy zwrócić uwagę między innymi na klasę lepkości oleju w niskiej i wysokiej temperaturze, czy jego klasę jakościową. Warto też sprawdzić, ile sadzy wydziela podczas spalania. Kluczową sprawą będzie jednak wybór właściwego rodzaju oleju. Na rynku dostępne są obecnie trzy główne typy, czyli olej mineralny, półsyntetyczny oraz syntetyczny.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKonar spadł na garaże [FOTO]
Następny artykułKtóre baseny letnie zostaną otwarte?