Strona główna 0_Slider Mieszkańcy interweniują: utrudnienia w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów

Mieszkańcy interweniują: utrudnienia w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów

9

Z powodu pandemii kilka miesięcy temu zostały zmienione zasady przyjmowania pozostałości po remontach, starych mebli,opon czy zużytego sprzętu gospodarstwa domowego do Punktu Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych w Świdnicy. Odpadów nie można już było przywieźć ” z marszu”, konieczne było telefoniczne umówienie wizyty. – Wszędzie obostrzenia są luzowane, a w PSZOK-u nadal wielkie zagrożenie. Trzeba najpierw dzwonić, ale dodzwonić się to sztuka – skarżą się mieszkańcy Świdnicy.

W opłacie śmieciowej mieści się prawo do oddawania dużych odpadów do PSZOK-u. – Trzeba mieć mnóstwo czasu i cierpliwości, żeby to zrobić. Nie można się dodzwonić ani do PSZOK-u, ani do wydziału Urzędu Miejskiego, odpowiedzialnego za śmieci. Zajęło mi to wiele czasu, żeby w końcu umówić się na “wizytę” – poskarżył się jeszcze w maju  czytelnik Swidnica24.pl dodając – Praktycznie już wszędzie bez problemu można załatwić sprawy urzędowe, zrobić zakupy, znoszone są kolejne obostrzenia, a w PSZOKU dalej takie niebezpieczeństwo? Nie bardzo rozumiem, bo kontaktu z pracownikami praktycznie niema, człowiek sam wszystko zawozi pod kubły i sam wyrzuca. Jedyne, co robi obsługa, to sprawdzenie, czy mamy umowę i spisuje, co przywieźliśmy.

Z odpowiedzi rzeczniczki magistratu, którą po blisko dwóch tygodniach od przesłania pytań nadesłała 2 czerwca, nie wynika, by mogło dojść do zmiany zasad. – Uruchomiony został dodatkowy numer telefonu – 885 066 505. Ze względu na bezpieczeństwo klientów oraz pracowników Zakładu Oczyszczania Miasta Sp. z o. o, w związku z ciągle trwającą pandemią SARS-CoV2, dotychczasowe zasady oddawania odpadów zostaną utrzymane. Jednocześnie informuję, że wprowadzona zasada telefonicznego umawiania się na określoną godzinę przyjęcia odpadów w PSZOK, w celu ograniczenia kontaktów pomiędzy klientami a pracownikami ZOM Sp. z o.o., została zaopiniowana pozytywnie przez Wojewodę Dolnośląskiego – odpowiada Magdalena Dzwonkowska.

Świdnicki PSZOK przy ul. Metalowców 4 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00 i w soboty od 10.00 do 14.00. Można się umawiać dzwoniąc na numery telefonów: 74 852 21 04 lub 885 066 505.

/asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski