Strona główna Sport Jeździectwo Międzynarodową stawkę otwiera Holenderka

Międzynarodową stawkę otwiera Holenderka

0

Konkursami ujeżdżenia, pierwszym testem jeździeckiego triatlonu, rozpoczęły się zawody w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego podczas prestiżowych zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials w Morawie.

W najtrudniejszej klasie CCI4*-L pozycję liderki objęła reprezentantka Holandii Aliene Ruyter na koniu Bomba. Druga jest Szwedka Katrin Norling na Hulliebullie, a trzeci Francuz Gireg Le Coz na Caramel d’Orchis. Najwyżej sklasyfikowana polska para, zajmująca obecnie ósmą lokatę, to Małgorzata Korycka i Canvalencia. – Dzisiaj jechało mi się bardzo dobrze, mój koń był posłuszny, przydarzył się jeden błąd w zmianie, ale całość oprócz tego oceniam bardzo pozytywnie. Atmosfera była dość napięta, ale mimo wszystko wytrzymała nawet stęp pośredni i wyciągnięty, co zawsze jest dla niej trudne, więc jestem bardzo zadowolona – skomentowała swój występ Małgorzata Korycka.

Konkursy w długim formacie zdominowały amazonki. W trzech gwiazdkach prowadzenie objęła Szwedka Louise Romeike na koniu Commando 3, a w „dwójce” najlepszy wynik uzyskała Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na klaczy Formidable 62. W konkursie juniorskim prowadzi Agata Piskadło na koniu Brodway, co daje jej również pierwszą lokatę w Mistrzostwach Polski Juniorów. Z kolei w trzech gwiazdkach w kategorii młodych jeźdźców najlepszy wynik i prowadzenie w Mistrzostwach Polski w tej kategorii należy do broniącej tytułu Julii Gillmaier dosiadającej klaczy Red Dream Princes. W klasie kuców CCIP2*-L prowadzi Emilia Vogel z Niemiec na klaczy Tina. W klasie Intro pierwsze miejsce należy do pary z Niemiec Ricardy Berkenheide i Belle Jour.

W piątek rozegrane zostaną kolejne próby ujeżdżenia, tym również w konkursie o Puchar Narodów i pierwsze crossy. W sobotę i w niedzielę zobaczymy zmagania zawodników w próbie terenowej i w skokach przez przeszkody. W zawodach startuje 350 koni w barwach 21 krajów z całego świata.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=8

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułSzymon Hołownia w Świdnicy: Wybory przedterminowe w październiku? Dostaliśmy sygnał, że taki wariant się szykuje
Następny artykułJak negatywne komentarze wpływają na budowanie wizerunku w sieci?