Strona główna 112 Kontrole autokarów wiozących dzieci na letni wypoczynek

Kontrole autokarów wiozących dzieci na letni wypoczynek

0

Zbliża się czas wakacyjnego wypoczynku. Okres ten wiąże się ze wzmożonym ruchem pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych udających się na letni wypoczynek policjanci będą prowadzić będą kontrole autokarów.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. – Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości – informują funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji.

Do 31 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzić będą kontrole na parkingu stacji paliw Orlen przy ul. Esperantystów 14 w Świdnicy. Stały punkt kontroli autokarów działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-8.30. Informacje w sprawie kontroli można uzyskać pod numerem telefonu 47 875 52 00.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji. Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC – zwracają uwagę policjanci.

/KGP, opr. mn/

Poprzedni artykułBez nowych zakażeń w powiecie świdnickim. Jaka sytuacja w kraju i na Dolnym Śląsku?
Następny artykułAkcja policji na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Szukali zabójcy ze Świebodzic [FOTO/VIDEO]