Strona główna Wydarzenia Strzegom Kolejne zmiany w parku w Rogoźnicy

Kolejne zmiany w parku w Rogoźnicy

0

Trwa rewitalizacja dawnego parku dworskiego w Rogoźnicy poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu stworzenia nowej strefy aktywności wsi.

W parku w Rogoźnicy w czerwcu rozpoczęły się prace związane z kolejnym już etapem dużego projektu rewitalizacji zabytkowego parku dworskiego. Jest to kontynuacja prac wykonanych w ubiegłym roku, kiedy przy odrestaurowanym murze i malowniczym belwederze została wybudowana scena (podest) do występów plenerowych i organizacji imprez.

W bieżącym etapie rewitalizacji parku zostanie wykonana nawierzchnia mineralna okalająca scenę oraz oświetlenie-iluminacja bryły baszty. Dla potrzeb dalszych etapów rewitalizacji parku, pod nowo wykonaną nawierzchnią, zostaną ułożone rury osłonowe, przygotowane dla przyszłego oświetlenia parkowego – informuje Urszula Gorzel z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Planowana wartość projektu wynosi blisko 52 tys. zł, z czego dofinansowanie to kwota 25,8 tys. zł. Zakończenie tej części projektu rewitalizacji parku ma nastąpić do końca lipca tego roku. W sierpniu na terenie rogoźnickiego parku planowana jest pierwsza impreza plenerowa umożliwiająca aktywizację i integrację mieszkańcom Rogoźnicy i okolicznych wsi.

/UM Strzegom, opr. mn/