Strona główna Artykuł sponsorowany Jak sprawdzić, czy łańcuszek jest złoty?

Jak sprawdzić, czy łańcuszek jest złoty?

0

Jak sprawdzić wiarygodność złota? Dla niewprawnego oka może to nie być proste, choć istnieją różnice, które nie pozwolą go pomylić z żadnym innym. Poznaj sposoby na to, aby uniknąć oszustwa oraz w razie potrzeby szybko sprawdzić, czy złoty łańcuszek naprawdę jest zgodny z opisem sprzedającego.

Złoty łańcuszek – nie daj się oszukać!
Oszuści często próbują sprzedawać podróbkę złota, czyli tombak, powstający głównie z miedzi. Jego barwa jest bardzo podobna, jednak jubiler od razu wypatrzy różnice. Jeśli jednak obawiasz się, że możesz dać się oszukać, stawiaj tylko na biżuterię ze sprawdzonych sklepów, takich jak Bovem. W ten sposób będziesz mieć pewność, że kupujesz produkt, który będzie zgodny z zapewnieniami sprzedającego.

Gdy na ulicy zwróci twoją uwagę przydrożny sprzedawca, najpierw sprawdź, czy złoto posiada wybitą próbę. Zwykle podróbki nie mają takich oznaczeń, dlatego w ten sposób szybko dowiedziesz wiarygodność biżuterii. Przy okazji możesz poznać próbę kruszca, np. próba 333 oznacza, że w ozdobie znajduje się 33,3% złota. Staraj się wybierać takie produkty, w których tego szlachetnego metalu jest jak najwięcej.

Jak sprawdzić wiarygodność złota? Magnesem!
Próba magnesu jest najłatwiejszym domowym sposobem na to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście masz w domu złoto. Dlaczego? Ten kruszec nie wykazuje właściwości magnetycznych. Z tego powodu nie powinieneś być w stanie go ponieść czy poruszyć.

Takie metale, które nie reagują na magnes, nazywa się diamagnetykami. Należy do nich także srebro, które również nie powinno drżeć w obecności magnesu. Możesz więc w ten sposób sprawdzić całą biżuterię, która pojawiła się w twoim kuferku, a posiada niewiadome pochodzenie. Jednak warto pamiętać o tym, ze podobna do srebra platyna jak najbardziej reaguje na magnes.

Sprawdź obecne na złocie przebarwienia
Jeśli na złocie pojawią się przebarwienia, będzie to zielony lub czerwony nalot, który wynika z kontaktu z innymi metalami. Gdy widzisz inne barwy, albo spod wierzchniej warstwy biżuterii wystaje coś srebrnego, prawdopodobnie masz przed sobą tylko pozłacany przedmiot. Takie łańcuszki są zdecydowanie mniej trwałe i jeśli chcesz nosić je na co dzień, musisz liczyć się z tym, że niedługo będzie trzeba je wymienić. To niewielka poszlaka, ale może pomóc w ustaleniu ci, co tak naprawdę znajduje się w twojej szkatułce.

Masz problemy skórne? Staraj się unikać takiej biżuterii, ponieważ po zdarciu się cienkiej, wierzchniej warstwy, łańcuszek może zmienić swoje właściwości.

Zanim coś kupisz, zorientuj się w cenach
Planując zakup biżuterii, zapoznaj się z cenami. Bądź też ostrożny, jeśli chodzi o spontaniczne chodzenie po sklepach. W ten sposób najłatwiej się pomylić. Zwykle ozdoby oferowane przez oszustów są znacznie tańsze, niż prawdziwe złoto, przez co wiele osób daje się na nią nabrać. A nie warto popłacać za tanie świecidełka, które wkrótce i tak zupełnie się zniszczą. Znając ceny, łatwiej będzie ci również upolować prawdziwe okazje.

Jeżeli szukasz złotej biżuterii odwiedź https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Kategorie_Lancuszki-190.html

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLaserem po oczach – nowoczesne metody leczenia wad wzroku
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]