Strona główna 112 Idą burze. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Idą burze. Synoptycy wydali ostrzeżenie

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu świdnickiego ostrzeżenia przed burzami z gradem, a także możliwości występowania wzrostów stanów wody na rzekach regionu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – informuje Michał Mercik, synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%. Wydane dla powiatu świdnickiego ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od godz. 10.30 we wtorek do godz. 8.30 w środę. – W związku z dynamicznym przebiegiem zjawisk, możliwe jest podniesienie stopnia ostrzeżenia meteorologicznego – zaznacza Mercik.

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało z kolei ostrzeżenie hydrologiczne. – W obszarach występowania opadów o charakterze burzowym mogą wystąpić lokalne, gwałtowne i na ogół krótkotrwałe wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej. Niewykluczone przekroczenia stanów ostrzegawczych, szczególnie na mniejszych ciekach – informuje Wioleta Aniśkiewicz z IMGW-PIB. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 11.54 we wtorek do 9.00 w środę.

/IMGW, opr. mn/