Strona główna 0_Slider Efektowne otwarcie cyklu warsztatów na świdnickim Skateparku&Pumptracku

Efektowne otwarcie cyklu warsztatów na świdnickim Skateparku&Pumptracku [FOTO]

0

Znakomitą frekwencją cieszyła się pierwsza z szesnastu edycji warsztatów organizowanych przez Fundację Ładne Historie. Począwszy od 11 czerwca aż do końca września w każdy piątek w godzinach 17.00-20.00 na terenie świdnickiego Skateparku&Pumptracku organizowane będą dla dzieci i młodzieży zajęcia w ramach programu PUMPTRACK 1.0. Na starcie pierwszej edycji znalazło się kilkudziesięciu śmiałków. 

Co tydzień młodzież świdnicka będzie miała szansę spotkać się z pasjonatami takich dyscyplin jak skateboarding, rolkarstwo, jazda na rowerze, czy street dance. Wszystko na obiekcie przy ulicy Polna Droga w okolicy zalewu Witoszówka. W ostatni piątek na uczestników czekały profesjonalne pokazy rowerowe w wykonaniu Jakuba Krola i Michała Koziołka. Można było również zmienić nieco wizerunek swojego roweru i nadać mu oryginalnego charakteru. Nad ozdabianiem rowerów czuwała Natalia Jerzak – projektantka, ilustratorka i działaczka społeczna. Już w kolejnym tygodniu – 18 czerwca będzie możliwość zabezpieczenia swojego roweru specjalnym oznakowaniem oraz wzięcia udziału w warsztatach deskorolkowych!

– Tak już mamy, że jak pojawia się potrzeba działania, to mobilizujemy siły i podejmujemy inicjatywę. I tak oto odpowiedzieliśmy na konkurs Urzędu Miejskiego w Świdnicy i już za chwilę startujemy z młodzieżowymi warsztatami animacyjno-sportowymi na terenie świdnickiego Skateparku&Pumptracku – mówiła jeszcze przed startem całego cyklu koordynatorka projektu, Kalina Żaczek.

Głównym celem tej inicjatywy jest dotarcie do mieszkańców Świdnicy w wieku 10-19 lat, czyli grupy, która większość minionego rok spędziła w domach na nauce zdalnej. Najważniejszym zadaniem przed jakim stoi Fundacja Ładne Historie jest stworzenie młodzieży przestrzeni do aktywnego spędzania czasu poza domem, nauki konkretnych umiejętności sportowych oraz szansy na poznanie zupełnie nowych dziedzin, a tym samym poszukiwanie swojej pasji.

Pomysł na zajęcia plenerowe pojawił się w naszych głowach już w momencie, kiedy edukacja zdalna została kolejny raz przedłużona, a dzieci i młodzież miały ograniczone godziny w ciągu dnia na poruszanie się samodzielnie poza domem. Ich czas spędzany na świeżym powietrzu został znacznie ograniczony, a dominującą aktywnością stało się siedzenie przed komputerem – mówi koordynatorka projektu. Obserwacje, potwierdzane przez psychologów i nauczycieli, niepokojącego spadku motywacji u uczniów i uczennic do wychodzenia z domu, skłoniły zespół Fundacji do zaangażowania się również w działania skierowane do młodzieży i wykorzystania możliwości spotkań w terenie w miesiącach letnich, aby czerpać z ich pozytywnego wpływu na odpoczynek, koncentrację i ogólną poprawę samopoczucia.

O programie zajęć na świdnickim skateparku Ładne Historie będą na bieżąco informować na swojej stronie https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/pumptrack/ oraz na fanpage’u https://www.facebook.com/latonapodworku. Warto być na bieżąco, ponieważ na poszczególne zajęcia będą obowiązywały zapisy. Lista miejsc na warsztatach będzie ograniczona, aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo i efektywność zajęć z instruktorami.

/MDvR/

Poprzedni artykułPo przerwie otwierają PSZOK w Żarowie
Następny artykułLibacja pod pomnikiem Trójcy Świętej, naprawa zakłócająca spokój. Interwencje straży miejskiej