Strona główna Wydarzenia Świdnica Cykl wakacyjnych zajęć rozpoczęty. „Lato na podwórku” zawitało na Zarzecze!

Cykl wakacyjnych zajęć rozpoczęty. „Lato na podwórku” zawitało na Zarzecze! [FOTO]

0

Już po raz szósty w czasie lata na świdnickich podwórkach gościć będzie dużo zabawy. W ramach zainaugurowanej w poniedziałek akcji „Lato na podwórku” organizowane są zajęcia animacyjne i artystyczne, warsztaty edukacyjne oraz podwórkowe pokazy filmowe dla dzieci spędzających lato w mieście.

Organizująca cykl podwórkowych wydarzeń Fundacja Ładne Historie kolejny rok z rzędu zachęca do wyjścia z domu i wspólnej zabawy z całą rodziną, zarówno dzieci, jak i rodziców czy seniorów. Dzięki zabawom i grom podwórkowym, tańcom, rysunkom i muzyce dzieci nie będą zatopione w telefonach komórkowych i tabletach. Animatorzy „Lata na podwórku” ponownie udowodnią, że podwórza mogą być przestrzenią do spotkania, rozmowy, serdecznych gestów, przestrzenią do kształtowania i wyrażania dziecięcej wyobraźni.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są prawa dziecka. Wspólnie przyjrzymy się takim zagadnieniom jak prawo do edukacji, do wyrażania własnego zdania oraz zastanowimy się, co robić, kiedy prawa dziecka są łamane. Pomogą nam w tym specjalnie na ten cel przygotowane karty edukacyjne, na których znalazły się ciekawe zadania, łamigłówki, wyzwania i kreatywne propozycje.  Poza tym czekają na Was wspólne gry podwórkowe, dużo śmiechu, wspólnej zabawy oraz warsztaty – ruchowe, plastyczne, uważności oraz spotkania z ciekawymi gośćmi  Wszystkie zajęcia są bezpłatne i otwarte, nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu przyjść! – zachęcają organizatorzy. Atrakcje znajdą dla siebie młodzi świdniczanie, którym znudziły się szkolne zajęcia prowadzone przez sporą część roku w trybie on-line. Na ten problem zwróciła uwagę spora grupa uczestników pierwszego, inauguracyjnego spotkania podwórkowego na świdnickim osiedlu Zarzecze.

Animacje będą organizowane do 26 sierpnia na czterech świdnickich podwórkach, tj. na Osiedlu Zarzecze – boisko przy ul. Kilińskiego za blokami TBS (w przypadku deszczu zajęcia odbywać się będą w salce parafialnej przy ul. Rolniczej 9), Osiedle Zawiszów – skwer przy ul. Galla Anonima (w przypadku deszczu: w Szkole Podstawowej nr 1), Osiedle Młodych – skwer przy ul. Prądzyńskiego, koło kortu tenisowego (w przypadku deszczu: w Klubie Seniora przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21), park przy ul. Gdyńskiej (w przypadku deszczu: w Dziennym Klubie Senior Wigor przy ul. Saperów 27). Z harmonogramem zajęć można się zapoznać na stronie Fundacji Ładne Historie oraz na plakacie.

/mn/

Poprzedni artykułPokazywali najpiękniejsze zakątki regionu. Zostali zaatakowani, policja odmówiła przyjęcia zgłoszenia. „Zachowanie zdumiewające i przykre”
Następny artykułPożar poddasza w Kłaczynie [FOTO]