Strona główna 0_Slider Świdnicka młodzież z kolejnymi punktami

Świdnicka młodzież z kolejnymi punktami

0

Udane dni mają za sobą młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rozgrywek ligi dolnośląskiej młodzików i ligi dolnośląskiej trampkarzy. Biało-zieloni młodzicy dopisali do swojego dorobku kolejne „oczka” i są coraz bliżej sięgnięcia po tytuł mistrzowski.

Kolejny pracowity okres mają za sobą młodzicy Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka wywalczyli łącznie podczas konfrontacji z Gryfem Świdnica i Śląskiem Wrocław cztery punkty. W czwartek, 3 czerwca biało-zieloni liderzy rozgrywek ligi dolnośląskiej zmierzyli się w starciu derbowym z Gryfem Świdnica. Mimo okazji do strzelenia gola, ta sztuka się nie udała, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów i bezbramkowym remisem. Zupełnie inaczej było dwa dni później. Drużyna trenera Mariusza Krupczaka podejmowała już na swoim terenie Śląska Wrocław, a pojedynek zakończył się sięgnięciem po komplet punktów. Rozpoczęło się jednak po myśli młodych wrocławian, którzy prowadzili od 11. minuty po golu Aleksandra Pietrzyka. Biało-zieloni w pierwszej połowie odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami, a po zmianie stron dołożyli kolejne dwa. Ostatecznie Polonia-Stal Świdnica pokonała drużynę Śląska Wrocław 4:1, a na listę strzelców w naszych szeregach wpisali się Szymon Manijak (2), Bartosz Marczak i Igor Pierzchała. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek biało-zieloni są liderami tabeli wyprzedzając Ślęzę Wrocław o dwa punkty i mając lepszy bilans bezpośrednich pojedynków (remis i wygrana).

Gryf Świdnica – Polonia-Stal Świdnica 0:0

Gryf: Witaszczyk, Karnas, Podleśny, Pieńkowski, D. Patyk, S. Patyk, Jernutowski, Charuży, Kosmala, Idziak, Agaciak, Wciórka, Łuczak, Kruszyński.

Polonia-Stal: Sikora, Szeremeta, Redlica, Urbańczyk, Kulig, Duda, Marczak, Kuśnierz, Dudek, Migas, Politański, Kołodziejczyk, Kaźmierczak, Hajduga, Pierzchała, Manijak.

Polonia-Stal Świdnica – Śląsk Wrocław 4:1 (2:1)

Polonia-Stal: Sikora, Szeremeta, Redlica, Urbańczyk, Kulig, Duda, Marczak, Kuśnierz, Dudek, Wacht, Monica, Kołodziejczyk, Kaźmierczak, Hajduga, Pierzchała, Manijak.

Podziałem punktów zakończył się niezwykle ciekawie zapowiadający się bój pomiędzy czwartą ekipą I ligi wojewódzkiej trampkarzy – Polonią-Stal Świdnica a trzecim w stawce Chrobrym Głogów. Obie ekipy zachowały swoje pozycje w rozgrywkach skupiających osiem najlepszych zespołów z Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej. Świdniczanie prowadzeni przez trenera Piotra Krygiera pragnęli zrewanżować się przeciwnikom za nieznaczną porażkę w Głogowie w wymiarze 0:1. Bardzo dobrze rozpoczęli, bo już w 5. minucie za sprawą Huberta Lipińskiego znaleźli się z przodu, prowadząc 1:0. Goście dwukrotnie zdołali w pierwszej części gry jednak odpowiedzieć. Po trafieniach Oliwiera Myszki i Szymona Kotuły wygrywali do przerwy 2:1. Po zmianie stron biało-zieloni walczyli choćby o wyrównującego gola i ta sztuka nam się udała. Do sieci ponownie trafił Lipiński, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów i wynikiem 2:2. W tabeli I ligi wojewódzkiej trampkarzy nasi piłkarze wciąż plasują się na czwartym miejscu, ustępując miejsca Olympic’owi Wrocław, Zagłębiu Lubin i wspomnianemu Chrobremu Głogów. W środę, 9 czerwca czeka nas kolejny pojedynek. Na wyjeździe zmierzymy się wtedy z WKS-em Śląsk Wrocław, którego u siebie ograliśmy w stosunku 5:1.

Polonia-Stal Świdnica – Chrobry Głogów 2:2 (1:2)

Polonia-Stal: Widła, Zawiła, Nowak, Paliński, Dudzic, Pawlik, Taratuta, Korab, Kindel, Król, Lipiński, Wiecheć, Zaczyński, Safian, Cybruch.

Druga drużyna trampkarzy Polonii-Stali Świdnica występująca na boiskach ligi dolnośląskiej rywalizowała z kolei na wyjeździe z Moto-Jelczem Oława. Biało-zieloni prowadzeni przez trenera Oskara Wajdzika ulegli swoim przeciwnikom 0:4.

Moto-Jelcz Oława – Polonia-Stal II Świdnica 4:0

Polonia-Stal: Janas, Horobets, Sahaidak, Choromański, Kędzior, Jurczak, Malinowski, Cybruch, Matyszczyk, Sauter, Wiatrowski, Korab, Taratuta, Paliński, Zaczyński, Lipiński, Bereś.