Strona główna Sport Piłka nożna Biało-zielona młodzież kończy na podium kolejne rozgrywki

Biało-zielona młodzież kończy na podium kolejne rozgrywki

0

Po pierwszym zespole młodzików Polonii-Stali Świdnica, który sięgnął po mistrzostwo ligi dolnośląskiej mamy kolejne młode drużyny piłkarskie kończące swoje zmagania na podium. Drugi zespół młodzików został wicemistrzem ligi okręgowej, a juniorzy młodsi sięgnęli po trzecią lokatę na boiskach ligi dolnośląskiej. 

To z pewnością była znakomita wiosna w wykonaniu młodzików Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Oprócz awansu naszej pierwszej drużyny do I ligi wojewódzkiej, znakomicie spisała się też druga drużyna z ligi okręgowej. Podopieczni Jakuba Rosiaka w ostatnich dniach zapisali na swoim koncie 6 punktów i sięgnęli po tytuł wicemistrzowski rozgrywek! W swoim ostatnim pojedynku biało-zieloni pokonali łatwo, gładko i przyjemnie zespół Zielonych Łagiewniki. Strzelanie na wyjeździe rozpoczęliśmy już w 1. minucie, kiedy to do bramki miejscowych trafił Mateusz Wacht. Bogatym łupem podzielili się również Jacek Kołodziejczyk (3), Marek Kaźmierczak (2), Szymon Manijak (2), Wiktor Urbańczyk (2) i Przemysław Szukalski. Finalnie skończyło się wynikiem 11:0 dla biało-zielonych. Świdniczanie dopisali do swojego dorobku również komplet punktów w starciu z Nysą Kłodzko – zdobytych walkowerem. W ekipie gospodarzy stwierdzono bowiem udział aż pięciu nieuprawnionych do gry piłkarzy.

Zieloni Łagiewniki – Polonia-Stal Świdnica 0:11

Polonia-Stal: Oleś, Kulig, Kozar, Jeziorny, Urbańczyk, Szukalski, Jedliński, Zienkiewicz, Kaźmierczak, Szeremeta, Marczak, Wacht, Manijak, Kołodziejczyk.

To była także świetna wiosna w wykonaniu juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni prowadzeni przez trenera Grzegorza Borowego uplasowali się na trzeciej pozycji na zakończenie rozgrywek i co warte podkreślenia, nie zaznali na swoim terenie goryczy porażki, remisując u siebie z dwójką czołowych ekip – FC Academy Wrocław i Miedzią Legnica! Świdniczanie chcieli zrewanżować się Ślęzie Wrocław za wysoką, wyjazdową porażkę z pierwszego pojedynku. Po bardzo słabych w naszym wykonaniu zawodach i ewidentnym braku przysłowiowego farta, nasi piłkarze ulegli 2:5. Gospodarze mocno „ostrzyli sobie zatem zęby” na kolejny bój obu drużyn. W rewanżu wiele goli nie padło, ale co najbardziej istotne – miejscowi zapewnili sobie pełną pulę punktów. Zwycięskie trafienie padło już w 11. minucie, a na listę strzelców wpisał się bardzo dobrze prezentujący się w ostatnich tygodniach Paweł Michta. Ten zawodnik nota bene zaliczył tego samego dnia debiut w barwach pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica w wygranym spotkaniu przeciwko Foto-Higienie Gać (3:2). Konfrontacja ze Ślęzą zakończyła się rezultatem 1:0. Nasza ekipa z dorobkiem 27 punktów uplasowała się ostatecznie na fantastycznym trzecim miejscu na zakończenie rozgrywek ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, tracąc cztery punkty zarówno do triumfatora – FC Academy Wrocław, jak i do Miedzi Legnica. Warto ponadto odnotować debiuty w zespole juniorów młodszych trójki trampkarzy. Podczas batalii ze Ślęzą szlify w starciu ze starszymi kolegami zbierali Hubert Lipiński, Patryk Paliński i Eryk Korab.

Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)

Polonia-Stal: Telicki, Staroń (46′ Duma), Ratajczak (65′ Paliński), Kruczek, Bujak, Kaźmierczak, Michta (46′ Szewczyk), Kałwak (60′ Korab), Migas, J. Solarz (65′ Lipiński), Król (60′ Bogacki).

/MDvR/

Poprzedni artykułPosprzątał za miasto. Zamiast podziękowań – pouczenie
Następny artykułRekiny kończą powoli pracowity sezon