Strona główna 112 24 wypadki i 154 pijanych kierowców. Policja podsumowała długi weekend na drogach...

24 wypadki i 154 pijanych kierowców. Policja podsumowała długi weekend na drogach Dolnego Śląska

0

Dwie osoby zginęły a 31 zostało rannych w wyniku 24 wypadków, do których doszło w ciągu czterech dni długiego weekendu na drogach województwa dolnośląskiego. – Jest to ilość bardzo zbliżona do liczby zdarzeń odnotowywanych w dni powszednie, dlatego wydłużony weekend można określić mianem spokojnego – twierdzą policjanci z komendy wojewódzkiej.

Wydłużone weekendy to zawsze okazja do tego, aby wyruszyć w podróż, spędzić ten czas poza domem, jednak za każdym razem jest to również czas wzmożonych działam prowadzonych przez policjantów. Tak było i tym razem. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów, na trzeźwość kierujących oraz właściwe wykonywanie manewrów, a w szczególności wyprzedzania. To właśnie naruszenia w tych obszarach są niezmiennie najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach. Funkcjonariusze sprawdzali również stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci – informuje Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Oprócz działań kontrolnych, dolnośląscy funkcjonariusze prowadzili też działania prewencyjne. – Podczas kontroli na drogach, przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy, w tym o obowiązujących od 1 czerwca 2021 roku zmianach w Prawie o ruchu drogowym. Ostrzegali przed zagrożeniami, które mogą wystąpić na drodze. Jednak bezpieczeństwo podczas jazdy w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają przypominać o tym, że droga nie jest odpowiednim miejscem na brawurową jazdę – dodaje policjantka z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Jak wylicza, w ciągu 4 dni długiego weekendu na terenie województwa dolnośląskiego doszło do 24 wypadków, w którym śmierć poniosły 2 osoby, a 31 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 154 nietrzeźwych kierujących. – W niedzielę w nocy zakończyły się działania związane z wydłużonym weekendem, jednak przed nami kolejne ciepłe dni i kolejne policyjne kontrolne, aby w dalszym ciągu przypominać kierowcom właściwe zachowanie na drodze. Nieustannie apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu – przypomina Pieprzycka.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułPociągiem ze Świdnicy do Wrocławia i pod Ślężę jeszcze w tym roku
Następny artykułOdliczają dni do otwarcia. Na świdnickim rynku kawiarenkę i galerię poprowadzą osoby niepełnosprawne [FOTO/VIDEO]