Strona główna Wydarzenia Świdnica 11 tysięcy dla 5-letniego Ksawerego. Chłopiec walczy o powrót do zdrowia po...

11 tysięcy dla 5-letniego Ksawerego. Chłopiec walczy o powrót do zdrowia po udarze

0

11 253 zł  – tyle udało się zebrać podczas dziecięcego turnieju EURO 2021, rozegranego w Świdnicy 29 maja. Cała kwota została przekazana na rehabilitację Ksawerego Zbroszczyka. Chłopiec cztery lata temu doznał udaru i trwa walka o powrót do pełnej sprawności.

Fot. fb Wiesława Żurka

Ksawery urodził się zdrowy i rozwijał się świetnie. Miał niespełna rok, gdy w styczniu 2017 roku doznał udaru, co jest niezwykle rzadkie u tak malutkich dzieci. Część twarzy i ciała dziecka uległa paraliżowi. Ksawery ma szanse na powrót do zdrowia, ale wymaga stałej rehabilitacji. I właśnie na ten cel zbierane były datki podczas sobotniego turnieju, połączonego ze świętowaniem 10-lecia Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Wpisowe każdej drużyny w wysokości 100 złotych trafiło do puszki, zorganizowano dodatkowo kiermasz.

Fot. fb „1% dla Ksawerego”

„Kiedy zastanawiałem się czy w czasie sobotniej imprezy ŚWIDNICKIE EURO 2021wprowadzić w jej program element charytatywny miałem wiele wątpliwości.Przecież zaledwie kilkanaście dni temu sytuacja pandemiczna była naprawdę bardzo zła.Ale po rozmowie z rodzicami Ksawerego zdecydowaliśmy że to zrobimy. I jak widać na załączonym zdjęciu była to dobra decyzja. Bo kiedy wraz Jankiem Czałkiewiczem i mamą Ksawerego wysypaliśmy z puszek ich zawartość, to zaskoczenie było duże.A jak te pieniądze policzyliśmy to „szczęki nam opadły”z wrażenia. Bo to naprawdę niezła kasa. Kończąc, wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania sobotniej imprezy. Wyszło wszystko super. Były emocje sportowe i fajna zabawa dla setek dzieciaków, była realna pomoc dla chorego chłopca.” – podsumował Wiesław Żurek, prezes fundacji i podziękował wszystkim, którzy wsparli Ksawerego.

Chłopcu można pomagać codziennie, a szczegóły na stronie Fundacji Avalon.

/opr. red./