Strona główna 0_Slider Znów zaaplikowali rywalom pięć goli więcej

Znów zaaplikowali rywalom pięć goli więcej [FOTO]

0

Kolejny, fantastyczny mecz w ramach rozgrywek ligi dolnośląskiej zanotowali juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Po środowym triumfie w wymiarze 5:0 nad Śląskiem Wrocław, tym razem biało-zieloni nie dali najmniejszych szans na swoim terenie Parasolowi Wrocław.

Gospodarze napoczęli przeciwników już w pierwszych minutach. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Emil Migas, a w krótkim odstępie czasu ten sam zawodnik ostemplował jeszcze poprzeczkę wrocławskiej bramki. W 30. minucie było już 2:0, kiedy to bramkarza wrocławian pewnym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Paweł Michta. Jeszcze przed przerwą nas młodzi piłkarze grający w pierwszej części gry z wiatrem podwyższyli na 3:0. Autorem trafienie był Jakub Solarza. Po zmianie stron przyjezdni rozpoczęli od zmniejszania strat. Zrobili to dość szybko, bo już w 48. minucie. Michała Przyborowskiego pokonał Kamil Szewczyk i zrobiło się 3:1 dla miejscowych. Ta sytuacja tylko podrażniła biało-zielonych. W drugiej dwa trafienia dołożył jeszcze Jakub Solarz, po jednym strzelili Kacper Szewczyk i Marek Bujak. W tak zwanym międzyczasie Kamil Szewczyk skompletował dublet, pakując futbolówkę do sieci po raz drugi. Skończyło się jednak wysokim zwycięstwem świdniczan, bo triumfem w wymiarze 7:2. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego z trzema wygranymi i jednym remisem plasują się na podium ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, ustępując miejsca tylko drużynom FC Academy Wrocław i Miedzi Legnica.

Sobota była generalnie znakomita dla wszystkich młodzieżowych, pierwszych drużyn świdnickiego klubu. Kolejny komplet punktów do swojego dorobku dopisał lider tabeli ligi dolnośląskiej młodzików. Zespół trenera Mariusza Krupczaka po dobrych w swoim wykonaniu zawodach pokonał na własnym stadionie FC Academy Wrocław 3:0. Bardzo cenny, wyjazdowy triumf odnieśli także trampkarze z I ligi wojewódzkiej trenera Piotra Krygiera. To spotkanie było z pewnością najbardziej zacięte z całej trójki, ale świdniczanie dali radę na obiekcie Parasola Wrocław. Nasi zawodnicy wzięli rewanż za porażkę na własnym boisku w stosunku 3:6, pokonując przeciwników na wyjeździe 3:1. Dziś (niedziela, 23 maja) swój bój o punkty rozegrają także nieźle spisujący się na wiosnę juniorzy starsi. Drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Błaszczyka zagra na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów.

Polonia-Stal Świdnica – Parasol Wrocław 7:2 (3:0)

Polonia-Stal: Przyborowski (46′ Telicki), Staroń, Ratajczak, Kruczek, Bujak, M. Solarz (75′ Kaźmierczak), Gliwa (55′ Kałwak), Michta (60′ Duma), J. Solarz, Migas (55′ Czochara), Król (60′ Szewczyk).

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski, Krzysztof Bujak/

Poprzedni artykułBlues-rockowe rozpoczęcie cyklu „Muzyka Mi Leży” pod wieżą ratuszową