Strona główna Kultura Zbliża się drugi z wiosennych koncertów ramach wiosennego cyklu Koncertów Ziemi Świdnickiej

Zbliża się drugi z wiosennych koncertów ramach wiosennego cyklu Koncertów Ziemi Świdnickiej

0

W poniedziałek, 3 maja odbędzie się drugi koncert z cyklu IV Koncerty Ziemi Świdnickiej, transmisję którego będzie można obejrzeć w internecie. Tym razem artyści wystąpią w kościele parafialnym w Witoszowie Dolnym

Koncert online – premiera o godz. 20.00 na Facebooku i kanale YouTube Fundacji Dobrej Muzyki. Wystąpią: Ewelina Zawiślak – flet, Agata Piotrowska-Bartoszek – obój, Katarzyna Wiwer – sopran, Zuzanna i Maciej Batorowie – organy. W programie: Mikołaj z Krakowa, G.F. Haendel, M. Dring. Wydarzeniem towarzyszącym będzie spotkanie “Muzyczne Foyer online”.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że koncerty online nie są tym samym, co te organizowane na żywo. Mimo że widok pustych ławek podczas sesji nagraniowej bardzo nas porusza, a czasem smuci, widzimy głęboki sens w organizowaniu koncertów póki co wirtualnie. Jeśli znasz nas dłużej, to wiesz, że łatwo się nie poddajemy i zawsze szukamy plusów oraz dobrych rozwiązań w każdej sytuacji. Dlatego wolimy organizować koncerty w sieci aż do poluzowania obostrzeń niż nie robić ich wcale – wyjaśnia Zuzanna Bator, prezes Fundacji Dobrej Muzyki oraz dyrektor artystyczna Koncertów Ziemi Świdnickiej.

Jednym z naszych celów jest docieranie z wysokiej jakości muzyką klasyczną wszędzie tam, gdzie są jej Odbiorcy. Ostatni rok pokazał nam, że możemy to robić także przez internet! Dzięki transmitowaniu i retransmitowaniu koncertów Dobra Muzyka trafia do znacznie szerszej publiczności, niż mogłaby się zmieścić do wiejskich kościółków przy obecnych ograniczeniach! Koncert w Lutomi Dolnej obejrzało już ponad 200 osób – na żywo mielibyśmy do dyspozycji zaledwie 40 miejsc… Koncert dotarł także za granicę! – między innymi do Pani Stanisławy, która napisała nam: “To moja rodzima Parafia…dziękuję za nagranie koncertu… obecnie jestem poza Polska, a wysłuchanie koncertu to dla mnie muzyczna uczta duchowa…. bardzo dziękuję! Żałuję, że nie mogłam wysłuchać “na żywo” i być obecna ciałem “i uchem “. Wykonawcom wielkie brawa!” – przywołuje Bator. – Do ostatniej niedzieli nie zdawaliśmy sobie sprawy, że dla tylu Polaków mieszkających poza krajem nasze koncerty są tak ważne – bardzo nas to wzruszyło!

/Fundacja Dobrej Muzyki, opr. mn/

Poprzedni artykułKoniec slalomu między dziurami? Kolejne ulice doczekają się remontu [FOTO]
Następny artykułZaginął 15-latek. Może przebywać w Strzegomiu [Aktualizacja]