Strona główna 0_Slider Za tydzień ruszy pierwszy etap remontu alei Niepodległości. Będą zmiany w organizacji...

Za tydzień ruszy pierwszy etap remontu alei Niepodległości. Będą zmiany w organizacji ruchu i objazdy

0

W sobotę, 5 czerwca rozpocznie się wyczekiwany przez kierowców remont al. Niepodległości. Obejmie on odcinek od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. Planowany termin zakończenia prac to późna wiosna 2022 roku.

Remont alei Niepodległości to najważniejsza inwestycja drogowa w Świdnicy. Ulica ta jest jedną z głównych arterii miasta, pozostającą pod zarządem województwa. Jej przebudowa jest inwestycją oczekiwaną przez wielu mieszkańców. Na mocy porozumienia z zarządcą drogi Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei miasto wzięło na siebie ciężar prac przygotowawczych przebudowy tej drogi, opracowując w ostatnich latach dokumentację. 50% wartości prac pokryją także służby marszałkowskie. Ze względów logistycznych i finansowych zadanie podzielone zostało na III etapy. Pierwszy z nich obejmie odcinek od placu Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. W kolejnym przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z pl. 1000-lecia do ulicy Nauczycielskiej i w ostatnim etapie pozostanie do zrealizowania fragment do skrzyżowania z placem Grunwaldzkim – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W związku z rozpoczęciem drogowej inwestycji wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. – Wjazd w aleję Niepodległości możliwy będzie od strony placu Wolności i placu 1000-lecia Państwa Polskiego, a ruch w stronę placu Grunwaldzkiego odbywać się będzie jednym pasem. Dla przeciwnego kierunku ruchu wyznaczone są trasy objazdowe – informuje Dzwonkowska. – Na wydzielonym terenie placu budowy wykonywane będą w pierwszej kolejności prace związane z wycinką starego zadrzewienia wzdłuż muru obronnego. Powstanie nowy kanał deszczowy, dokonana zostanie rozbiórka dotychczasowych nawierzchni drogowych. Oprócz samej alei, prace prowadzone będą również w okolicy przejścia pieszego przy kościele św. Krzyża. W związku z tym ruch pieszych będzie kierowany istniejącymi chodnikami wzdłuż klombu przy starym młynie – dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Całość przebudowy zaplanowanej w I etapie ma zostać zrealizowana do 31 maja 2022 roku i kosztować będzie 5 873 954 złotych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRenata Dancewicz spotka się z widzami w Świdnicy
Następny artykułW sobotę zagrają z rezerwami Miedzi Legnica [BĘDZIE RELACJA LIVE]