Strona główna 0_Slider Wspólnymi siłami wysprzątają park wokół Zamku Książ. Chętnych dowiozą darmowe busy

Wspólnymi siłami wysprzątają park wokół Zamku Książ. Chętnych dowiozą darmowe busy

0

Mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha wspólnymi siłami chcą posprzątać Książański Park Krajobrazowy. Dołączyć może każdy, a na miejsce ze Świebodzic chętnych zawiozą za darmo busy partnera akcji. Sprzatanie rozpocznie się w sobotę, 22 maja o 14.00.

Na zdjęciu kwietniowa akcja PTTK Teraz Sudety w gminie Świdnica, zorganizowana w położonym w sąsiedztwie Książańskiego Parku rezerwacie Jeziorka Daisy.

To już druga edycja wielkich społecznych porządków, zainicjowana przez Czysty Wałbrzych.

Spotykamy się o godzinie 14.00 na parkingu naprzeciw Stada Ogierów Książ, gdzie zaplanowane jest miejsce organizacyjne i darmowy parking dla uczestników i partnerów akcji. Chętnych do uczestnictwa mieszkańców Świebodzic dowiozą busy jednego z partnerów akcji. Będą one oczekiwały na wolontariuszy i odjadą o godz. 13.50 z parkingu Biedronki w Świebodzicach. Akcja rozpocznie się od omówienia spraw organizacyjnych, regulaminu, zasad epidemicznych i podziału na grupy. Będzie także możliwość napełnienia własnych pojemników wodą (bidonów, butelek) zapewnioną przez wałbrzyski WPWiK Sp. z o.o. Bardzo prosimy o niekupowanie wody w plastikowych opakowaniach (a wykorzystanie bidonów lub pustych butelek). Każdy uczestnik zostanie wyposażony w rękawice i worki (także do pobrania w trakcie sprzątania od opiekuna grupy) – zachęcają organizatorzy, wśród których jest także UM Świebodzice.

/opr. red./

Poprzedni artykułKolizja z udziałem 4 aut obok świdnickiej komendy policji
Następny artykułII Liceum Ogólnokształcące pożegnało absolwentów [FOTO]