Strona główna 0_Slider Wracają po pauzie. O punkty powalczą z Gwarkiem Tarnowskie Góry

Wracają po pauzie. O punkty powalczą z Gwarkiem Tarnowskie Góry [RELACJA LIVE]

0

Po przerwie od III ligi świdniczanie wracają do rywalizacji i już dzisiaj zmierzą na murawie świdnickiego stadionu się z drużyną TS Gwarek Tarnowskie Góry. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu o godzinie 16:00.

Świdniczanie do rywalizacji przystąpią po tygodniowej przerwie, podczas której doszło do zmiany na stanowisku trenera. Z klubem rozstał się Jarosław Pedryc, a funkcję szkoleniowca objął tymczasowo asystent – Grzegorz Borowy. W poprzednim meczu Polonia-Stal musiała uznać wyższość rywala i przegrała 2:6 ze Stalą Brzeg. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ

Z kolei w środę, 26. maja, biało-zielonym przyjdzie się zmierzyć z dwunastym zespołem w lidze – Gwarkiem Tarnowskie Góry, którego sylwetkę i bilans spotkań przybliżyliśmy w zapowiedzi meczu

Świdniczanie wybiegną na boisku w następującym składzie: Kot, P. Paszkowski, Sowa, Kasprzak, Kozachenko, Sztylka, Diduszko, Szuba, Krakowski, Tragarz, Myrta. Na ławce usiedli: Szawaryn, B. Paszkowski, Białasik, Szydziak, Filipczak, Osiadły, Ciupka.

Skład Gwarka:

Początek spotkania o godzinie 16:00.

Rozpoczynamy spotkanie.

RELACJA VIDEO:

3′ – groźnie w naszym polu karnym, piłka przelatuje obok bramki Kota.

5′ – cały czas naciska Gwarek, jak na razie bez strzałów na bramkę naszego golkipera.

6′ – w odpowiedzi solowa akcja Kozachenko – futbolówka po jego uderzeniu mija światło bramki.

7′ – strzał z prawej strony pola karnego, pewnie łapie piłkę Bartek Kot.

9′ – coraz lepiej zaczynają wyglądać świdniczanie, przed momentem groźna akcja Tragarza zakończona niestety niecelnym dograniem do Myrty.

10′ – mocne dośrodkowanie Kozachenki – bramkarz z ogromnym trudem przerzuca piłkę nad poprzeczką.

10′ – z 16 metrów huknął Tragarz i znów znakomicie interweniuje bramkarz Gwarka.

11′ – już trzeci rzut rożny w krótkim odstępie czasu – dośrodkowanie Szuby i dobrze radzą sobie obrońcy tarnogórzan.

14′ – uspokojenie gry, walka toczy się w środku pola.

15′ – delikatny strzał z dystansu na bramkę Kota – pewnie łapie piłkę świdnicki golkiper.

19′ – znów groźnie pod bramką tarnogórzan – piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wiśniewskiego.

22′ – niestety „WIELbłąd” popełniony przez arbitrów z lubuskiego – ewidentnie faulowany w polu karnym Paszkowski – gwizdek arbitra milczy!

25′ – mocno, ale też bardzo niedokładnie uderzał Skrzyniarz – piłka o kilka metrów minęła poprzeczkę naszej bramki.

27′ – dobrze interweniował Kasprzak, wybijając piłkę na rzut rożny.

30′ – cały czas szukamy swoich szans na otwarcie wyniku – ten bez zmian.

33′ – z rzutu wolnego strzelał Sztylka, pewnie interweniuje Wiśniewski.

36′ – nieco gorszy fragment w wykonaniu świdniczan, tarnogórzanie mocniej nacisnęli.

39′ – dośrodkowanie z rzutu wolnego piłkarza Gwarka, dobrze interweniują gospodarze.

42′ – Myrta próbował dogrywać w pole karne z prawej flanki, do akcji wkroczyli obrońcy Gwarka.

44′ – po raz kolejny blisko gola miejscowi – nie po raz pierwszy świetnie futbolówkę nad poprzeczką przeniósł Wiśniewski

45′ – odpowiedź rywali – broni Kot.

koniec pierwszej połowy – 0:0.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

48′ – niebezpiecznie w naszym polu karnym, dobrze interweniują jednak nasi obrońcy, zażegnując niebezpieczeństwo.

49′ – w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Krakowski – próba uderzenie zablokowana.

50′ – z okolicy 16. metra strzelał Paszkowski – niedokładnie.

52′ – w odpowiedzi bardzo groźne uderzenie Dyląga – broni Kot.

55′- dośrodkowanie z rzutu rożnego rywali – faulują w naszej szesnastce goście i od bramki grę rozpocznie Kot.

59′ – strzał przeciwników z około 18 metrów – piłkę na rzut rożny sparował Kot.

61′ – składna akcja polonistów – Myrta wyprzedzony minimalnie przez bramkarza z Tarnowskich Gór – to mogło przynieść efekt.

63′ – znakomite dogranie Diduszki do Tragarza – ten drugi w ostatnim momencie zablokowany przez obrońcę.

65′ – Sztylka – żółta kartka.

66′ – przejęcie piłki przez biało-zielonych i uderzenie z dystansu Tragarza – decyzja dobra, ale brakło dokładności.

69′ – dwie próby Krakowskiego – pierwsza zablokowana, druga niecelna – było niebezpiecznie.

70′ – potrójna zmiana w naszych szeregach – za Szubę, Diduszkę i Tragarza wchodzą B. Paszkowski, Filipczak oraz Osiadły.

73′ – znów groźnie – a tym razem strzelał Osiadły – futbolówka minęła poprzeczkę tarnogórskiej bramki.

76′ – boisko opuszczają Myrta i Sztylka, w ich miejsce Szydziak oraz Ciupka.

79′ – teraz groźniej zaatakowali gości – Dyląg z okolicy linii pola karnego uderzył nad poprzeczką.

81′ – dopisało nam trochę szczęście – z bliskiej odległości pomylił się Dzido.

82′ – blisko powodzenia B. Paszkowski – za późno dogrywał do partnerów i skończyło się tylko na zagrożeniu.

83′ – żółte kartki dla Dyląga i B. Paszkowskiego.

86′ – żółta karta – P. Paszkowski.

87′ – rzut wolny dla gości – uderzenie w mur.

90′ – mocno z rzutu wolnego uderzył Osiadły – piłka przeleciała obok słupka.

90′ – sędzia dolicza 3 minuty.

90+1′ – znakomite uderzenie Szydziaka – instynktownie broni golkiper Gwarka!