Strona główna 0_Slider Wielkie serca świdniczan. Zebrano już blisko 8,5 tony plastikowych nakrętek!

Wielkie serca świdniczan. Zebrano już blisko 8,5 tony plastikowych nakrętek!

0

Charakterystyczne czerwone kosze w kształcie serca, do których można wrzucać nakrętki, na dobre wpisały się już w krajobraz miasta. Do tej pory do pojemników rozstawionych w różnych zakątkach Świdnicy trafiło prawie 8,5 tony plastikowych elementów. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przekazywany jest na rzecz potrzebujących dzieci.

fot. Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów.

„Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i ustawione zostały w wielu miejscowościach na terenie powiatu świdnickiego. W Świdnicy pierwszy kosz na nakrętki stanął w lipcu ubiegłego roku przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland. Kolejne pojemniki ustawiono przy pawilonach handlowych znajdujących się przy ulicy Zamenhofa, nad zalewem Witoszówka, na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 6, Szkole Podstawowej nr 8, przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 105, na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ulicy Kozara-Słobódzkiego, a także na terenie „plastra miodu” na osiedlu Zawiszów.

O najnowszych efektach prowadzonej zbiórki poinformowała ostatnio Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. – Kolejne 1360 kg plastikowych nakrętek wywieźliśmy do PROiP – EKOlogiczni, gdzie zostaną zrecyklingowane. Co to znaczy? Znaczy to, że kolejne 1360 zł zasili konta chorych, małych świdniczan, a prawie 1,5 tony bardzo niebezpiecznej substancji, jaką jest plastik nie będzie zalegało w naszym mieście – przekazali członkowie fundacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kochani, dalej pomagamy chorym dzieciakom i chronimy nasze środowisko naturalne. Prawie 8,5 tony plastikowych nakrętek zostało już przez nas w ten sposób „zagospodarowane” od początku naszej akcji, tj. od 15 lipca 2020 roku. To naprawdę ogromna ilość! Mamy wielką satysfakcję, że akcja ta przynosi takie efekty. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna, którzy się do niej włączają wrzucając nakrętki do naszych pojemników – dodali przedstawiciele fundacji.

/Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, opr. mn/

Poprzedni artykułTapicerowane czy drewniane – jakie łóżko do sypialni?
Następny artykułDiamentowy Indeks AGH dla licealisty z Banacha