Strona główna Wydarzenia Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Powraca też szkolny rozkład jazdy autobusów

Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Powraca też szkolny rozkład jazdy autobusów

0

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie dotyczące powrotu wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej. Ze względu na sytuacje epidemiczną w konkretnych placówkach nadal będzie można przechodzić na naukę zdalną lub prowadzić nauczanie w trybie hybrydowym. W związku z powrotem do szkół, od 31 maja autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy będą kursować według rozkładu ustalonego dla dni nauki szkolnej.

Przypomnijmy, od 4 maja do szkoły mogły uczęszczać dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przeszli na naukę w tzw. systemie hybrydowym. Od poniedziałku, 31 maja szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Od 31 maja 2021 roku wszyscy uczniowie i słuchacze będą kształcić się na terenie szkoły na zasadach obowiązujących przed okresem epidemii – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wydane przez ministra Przemysława Czarnka rozporządzenie przewiduje możliwość przechodzenia na naukę zdalną lub prowadzenia nauczania w trybie mieszanym w poszczególnych placówkach w zależności od sytuacji epidemicznej.

W związku z powrotem do nauki stacjonarnej we wszystkich szkołach od poniedziałku, 31 maja autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy będą jeździć według tabeli odjazdów „KURSUJE W DNI NAUKI SZKOLNEJ”.

/gov.pl, MPK Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNa jej leczenie potrzeba 9 mln złotych. Festyn charytatywny dla Amelki Gmyrek [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWymarzony Dzień Dziecka [ROZWIĄZANIE KONKURSU]